Gerd Chrzanowski na czele Grupy Schwarz

To następca Klausa Gehriga, dotychczasowego CEO niemieckiego giganta.

Gerd Chrzanowski (na zdjęciu) był członkiem zarządu Lidl od 2008 do 2014 r., zanim przejął kierownictwo Schwarz Zentrale Dienste. Z kolei Melanie Köhler, dotychczasowa zastępczyni Chrzanowskiego, obejmie stanowisko prezesa zarządu Schwarz Dienstleistungen.
 
- W przeszłości Gerd Chrzanowski udowodnił swoje osobiste, zawodowe, a przede wszystkim strategiczne cechy w różnych funkcjach i zadaniach związanych z zarządzaniem - powiedział Klaus Gehrig, dotychczasowy CEO niemieckiego giganta.

Ponadto szefowie należących do Grupy Schwarz sieci Lidl i Kaufland, którzy dotychczas pełnili swoje funkcje jedynie tymczasowo, zostali powołani na swoje stanowiskach już na stałe. I tak Ignacio Paternò został dyrektorem generalnym Lidla, a Frank Schumann Kauflanda.
 
Ponadto Stephanie Griesbaum zostaje awansowana na stanowisko zastępcy prezesa zarządu Kauflanda.
 
Źródło i zdjęcie: www.lebensmittelzeitung.net
 
Joanna Hamdan 10783 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.