Dino przeznaczy na inwestycje 950 mln złotych

Sieć sklepów proximity Dino zwiększyła w 2019 r. sprzedaż o 31%. Nawet like-for-like obroty wzrosły dwucyfrowo. Rośnie też liczba marketów pod marką Dino i plany inwestycyjne firmy.

W 2019 r. sieć Dino powiększyła się o rekordową liczbę 243 marketów, dzięki czemu na koniec roku pod szyldem Dino w całej Polsce funkcjonowało 1 218 sklepów o łącznej powierzchni sprzedaży przeszło 472 tys. mkw. To o 26% więcej niż rok wcześniej.

Na początku 2019 r. w Rzeszotarach na Dolnym Śląsku Dino zakończyło uruchamianie czwartego centrum dystrybucyjnego, natomiast w połowie roku uruchomiło magazyn w Wolborzu w centralnej Polsce, który zastąpił wcześniej wynajmowany magazyn w Piotrkowie Trybunalskim. Obecnie spółka buduje piąty magazyn w miejscowości Łobez w północno-zachodniej Polsce i zapowiada dalsze inwestycje w rozwój sieci logistycznej.

Wzrost przychodów ze sprzedaży LfL, czyli w sklepach, które istniały także w 2018 r., wyniósł 11,6%, co w połączeniu ze wzrostem liczby sklepów przełożyło się na zwiększenie całkowitych przychodów ze sprzedaży o 31% do 7,6 mld zł.

– W 2020 r. planujemy utrzymać dotychczasowe tempo rozwoju. Widzimy dużo miejsca do zagęszczania sieci w południowo-zachodniej Polsce i do dynamicznej ekspansji w pozostałych województwach – deklaruje Szymon Piduch, prezes Dino Polska. – Zgodnie z dotychczasową polityką całość generowanych zysków chcielibyśmy przeznaczyć na dalszy rozwój. Nasze nakłady inwestycyjne wyniosą w tym roku około 950 mln zł. Jesteśmy przygotowani do tego, aby w 2020 r. liczba otwarć sklepów Dino rosła w podobnym tempie jak rok wcześniej. Równolegle do rozwoju sieci pracujemy nad utrzymaniem wysokiego wzrostu sprzedaży LfL i nad dalszą poprawą rentowności – dodaje.

Dokładną analizę giełdowej spółki Dino przeczytasz tutaj.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.