16 centrów dystrybucyjnych ma zapewnić ciągłość dostaw w Biedronce

6 tys. pracowników, 1200 pojazdów i 16 centrów dystrybucyjnych w całym kraju działających przez całą dobę - tak w liczbach prezentuje się dostarczanie towarów w sieci Biedronka.

Biuro prasowe Biedronki zapewnia, że nie zabraknie na jej półkach towaru. - Ponad 3 tys. sklepów Biedronka w całym kraju może  funkcjonować bez przeszkód każdego dnia - zapewniają przedstawiciele biura prasowego.

Biedronka wypracowała precyzyjne procedury. - Efekt: punktualność na poziomie 90% i wysoka skuteczność codziennego realizowania dostaw do wszystkich sklepów sieci. Utrzymanie przez lata tak wyśrubowanych standardów jest w Biedronce tym większym powodem do dumy, że kierowcy i centra dystrybucyjne zajmują się dziennie 5,8 mln kartonów i 90 tys. palet. Na to, by wszystko działało jak należy w każdej sytuacji, pracuje w Biedronce 6 tys. osób oraz 16 centrów dystrybucyjnych rozsianych po całej Polsce.

Wojciech Józefowski, dyrektor działu logistyki w sieci Biedronka przyznaje, że firma pracuje na pełnych obrotach.

- Nasze centra dystrybucyjne działają przez całą dobę, a dzięki wypracowanym przez lata procedurom jesteśmy przygotowani na wiele scenariuszy. Skuteczność i punktualność dostaw to nie tylko zobowiązanie wobec klientów, ale i nasz punkt honoru - deklaruje Wojciech Józefowski, dyrektor działu logistyki w sieci Biedronka.

Również Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zapewnia, że w żadnych sklepie nie zabraknie towarów na półkach. Szczegóły tutaj.

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.