Zasłużony awans. Ptaszyński nowym wiceprezesem PIH-u

Maciej Ptaszyński (na zdjęciu) został wiceprezesem Polskiej Izby Handlu. Dotychczas był dyrektorem generalnym tej organizacji. Prezesem PIH pozostaje Waldemar Nowakowski.

PIH ma obecnie trzech wiceprezesów zarządu. Oprócz nowo mianowanego Macieja Ptaszyńskiego są to Małgorzata Więch i Krzysztof Waligórski. Prezesem honorowym jest Andrzej Lewiński.

Maciej Ptaszyński z Izbą związany jest od 2011 r., kiedy to został jej dyrektorem generalnym. Wcześniej był dyrektorem zarządzającym w Accor Services Polska; pracował także jako dyrektor regionu w Adecco Poland. Od 2008 r. zaangażowany w działania mające na celu poprawę rozwiązań legislacyjnych dotyczących funkcjonowania firm handlowych w Polsce i Unii Europejskiej. Z wykształcenia politolog oraz absolwent kursu z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi na Pacific Lutheran University w Tacomie, USA.

Polska Izba Handlu jest branżową izbą gospodarczą handlu detalicznego. Zrzesza obecnie około 30 000 sklepów, hurtowni spożywczych i drogeryjnych oraz firmy z otoczenia FMCG, a także firmy usługowe. Działa na rynku od 1997 r. i jest najszerszą reprezentacją handlu detalicznego i usług w Polsce.

PIH jest aktywna w konsultacjach projektów ustaw, konferencjach uzgodnieniowych, posiedzeniach komisji parlamentarnych. Niejednokrotnie składała swoje projekty ustaw.

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5234 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.