Lidl otworzy pub

Niemiecka sieć dyskontów Lidl zapowiedziała uruchomienie pierwszego pubu przy swoim sklepie. Będą mogli z niego skorzystać mieszkańcy północnoirlandzkiego miasta Dundonald.

Jak donosi "Irish News", niemiecka sieć złożyła wniosek o planowanie przekształcenia części nowego sklepu w Dundonald w lokal gastronomiczny. Dyskont w Dundonald, 14-tys. mieście na wschód od Belfastu, został oddany do użytku w listopadzie po wyburzeniu starszego budynku. Budowa sklepu według nowego konceptu kosztowała 7 mln funtów. Teraz właściciel chce przekształcić część powierzchni w pub.

Do wniosku złożonego władzom samorządowym dołączony jest plan obiektu. Zgodnie z nim lokal byłby oddzielony od sklepu, miałby osobne wejście i toalety.

W oświadczeniu dla Irish News rzecznik niemieckiej sieci supermarketów powiedział: „Lidl może potwierdzić, że złożył wniosek o otwarcie licencjonowanego lokalu przy sklepie Dundonald. Jesteśmy najszybciej rozwijającym się detalistą w Irlandii Północnej i chcemy, żeby klienci kupujący w Dundonald mieli dostęp do tego samego asortymentu o doskonałej wartości, z którego obecnie korzystają tysiące klientów w 37 innych sklepach Lidl w Irlandii Północnej”.

Nie jest to pierwszy eksperyment Lidla w Irlandii Północnej. W ubiegłym roku detalista ogłosił plany otwarcia sklepu o wartości 2,6 miliona funtów w gotowym budynku w parku handlowym Holywood Exchange. Oznaczało to odejście od tradycyjnych sklepów z ustandaryzowanymi projektami budowanymi.

Magdalena Weiss 2597 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.