Super-Pharm: w 2020 r. kilkanaście nowych lokalizacji

Super-Pharm uruchamia nowe centrum dystrybucji i przekazuje zakres usług logistycznych firmie ID Logistics. Wszystko w związku z rozwojem sieci - i to zarówno w sklepy stacjonarne (koncept 4w1), jak i sprzedaż internetową.

Super-Pharm to koncept opierający się na połączeniu trzech działów: drogerii, apteki i perfumerii w jednym miejscu. Niedawno, marka poszerzyła swoją działalność o kolejną część – Super-Pharm Optic, oferującą profesjonalne produkty i usługi optyczne. W związku z rozwojem sieci Super-Pharm uruchamia nowe centrum dystrybucji w Teresinie /k Sochaczewa i przekazuje zakres usług logistycznych firmie ID Logistics.

ID Logistics będzie odpowiadać za  zarządzanie obsługą magazynową, w tym przyjęcia towarów dostarczanych przez producentów i dystrybutorów, co-packing, kompletowanie zamówień oraz obsługę zwrotów.

W nowym magazynie będzie znajdować się cały asortyment dostępny w sieci Super-Pharm: kosmetyki, środki czystości, artykuły paramedyczne, higieniczne, akcesoria oraz inne produkty szybko zbywalne, z wyjątkiem leków na receptę. Centrum dystrybucji będzie realizować dostawy zarówno do sklepów stacjonarnych Super-Pharm, jak i zamówienia składane przez detalicznych klientów w drogerii internetowej.

Jak tłumaczy Adam Kołodziejczyk, prezes zarządu Super-Pharm Poland, w 2020 r. planowany jest rozwój Super-Pharm w różnych aspektach. - Między innymi poszerzymy sieć o kilkanaście nowych lokalizacji w standardzie 4w1, łącząc dział apteczny, perfumeryjny, drogeryjny i optyczny pod jednym dachem. Również nasza nowa aplikacja LifeStyle by Super-Pharm wejdzie na kolejny poziom zaawansowania - zapowiada Adam Kołodziejczyk.

Do wachlarza proponowanych funkcji aplikacji dołączą kolejne usprawnienia, np. połączenie aplikacji ze sklepem e-commerce, umożliwiające użytkownikom robienie zakupów w Superpharm.pl z poziomu telefonu.

- Mamy nadzieję, że zastosowanie innowacyjnej technologii będzie miało istotny wpływ na efektywność naszego łańcucha dostaw – dodaje Adam Kołodziejczyk.

Obecnie wszystkich placówek Super-Pharm jest 79, w tym ok. 12 w najbardziej poszerzonym formacie, czyli 4w1 (drogeria, perfumeria, apteka, salon optyczny). 

O planach Super-Pharm pisaliśmy również tutaj.