Hochland inspiruje

Na początku marca w warszawskim Comfort Food Studio odbyły się warsztaty kulinarne w idei zero waste.

Wydarzenie poprowadzili: Damian Kordas, kucharz młodego pokolenia i Jagna Niedzielska, propagatorka ruchu zero waste w Polsce. Przedstawili oni patenty na zero waste w praktyce, na przykład właściwe mrożenie, przygotowywanie listy zakupów, odpowiednie przechowywanie dań, a także kreatywne wykorzystywanie resztek do przyrządzania nowych potraw.

Jagna i Damian zaproponowali 4 autorskie dania, a w każdym z nich wykorzystane zostały składniki, które często trafiają do śmieci. Grupa prowadzona przez Jagnę Niedzielską ugotowała bao z warzywami oraz pastę z pieczonego bakłażana, skórką cytrynową oraz salsą verde, do której przygotowania wykorzystano natkę pietruszki, kolendrę oraz koperek razem z łodygami. Z kolei drużyna Damiana Kordasa przyrządziła przystawkę w postaci tatara wołowego z ziołowym majonezem, a na deser - mus karmelowy na bazie bezy z kruszonką z czerstwego chleba z owocami leśnymi.

W spotkaniu uczestniczyli influencerzy, którzy pod okiem ekspertów zgłębiali tajniki gotowania zgodnie z filozofią niemarnowania żywności, przyrządzając dania z serami kremowymi Hochland.

Joanna Hamdan 10960 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.