Kolejne Tesco szykowane do zamknięcia

Tesco wyprzedaje swój majątek w Polsce i zamyka kolejne sklepy. Tym razem z rynku znika hipermarket w Puławach.

Na koniec stycznia 2020 r. Tesco informowało handelextra.pl, że w Polsce operuje łącznie 119 hipermarketami i 213 supermarketami (razem 332 placówki). 4 marca sieć ogłosiła zamknięcie hipermarketu w Puławach, zlokalizowanego na ul. Dęblińskiej. Pracę straci maksymalnie 50 osób na stanowiskach podstawowych i 10 na kierowniczych. Zwolnienia grupowe odbędą się w dniach 26.03. – 30.04.2020.

Nie wszystkie sklepy idą pod młotek. Od Tesco sklepy odkupuje też Kaufland (pisaliśmy o tym tutaj), m.in. w lutym otwarto sklepy w trzech największych miastach w kraju - Warszawie, Krakowie i Gdańsku.

Jednocześnie Tesco wyprzedaje swój majątek. Dopiero co Echo Investment informowało, że podpisało przedwstępne umowy zakupu działek w Poznaniu przy ul. Opieńskiego, Łodzi przy ul. Widzewskiej oraz w Krakowie przy ul. Kapelanka. Chodzi o grunty należące do spółek z grupy Tesco. Na działkach tych, obok istniejących centrów handlowych, powstanie ok. 240 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej, biurowej i handlowo-usługowej. Przestrzeń biurowa i sklep Tesco w Krakowie będzie funkcjonować bez zmian, także w trakcie budowy, jak i po jej zakończeniu.

To już kolejna transakcja Echo Investment z Tesco. Pod koniec ubiegłego roku deweloper odkupił od tej sieci handlowej teren w Warszawie przy ul. KEN, obok stacji metra Kabaty. Zostanie on przekształcony w miastotwórczy projekt, tzw. „destination”, odzwierciedlający charakter dzielnicy przede wszystkim w kontekście zieleni i sąsiedztwa Lasu Kabackiego.

Szczegółową analizę o sytuacji Tesco zamieszczaliśmy tutaj.

 

 

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.