Eurospar w Płocku zamiast Piotra i Pawła

Nowy operator spożywczy zadebiutuje w Galerii Wisła już 17 marca. To drugi sklep Eurospar, który oficjalnie zastępuje Piotra i Pawła.

W lokalu zajmowanym aktualnie przez Piotra i Pawła rozpoczęły się już prace modernizacyjne. Docelowo Eurospar będzie działał na powierzchni 1 600 mkw., która zostanie zaadaptowana również na potrzeby bistro z przekąskami i ciepłymi daniami. - Spar w Galerii Wisła będzie pierwszym z marketów sieci w Płocku - mówi Mariusz Czerwiak, dyrektor, dział wynajmu powierzchni handlowych, JLL.

Otwarcie Eurospara będzie jednocześnie zakończeniem kolejnego etapu repozycjonowania zarówno samego centrum, jak i dalszym rozwojem sieci Spar w Polsce.
 
Przypomnijmy. W październiku 2019 r. Spar Group sfinalizował umowę przeniesienia własności udziałów spółki Grupa Piotr i Paweł. Tym samym zrealizowane zostały założenia planu inwestycyjnego i wykonano decyzję UOKiK-u w sprawie koncentracji sieci. Spar Group z RPA planuje zbudowanie sieci 400 sklepów w ciągu 5 lat. Bazą do budowania sieci Spar w Polsce jest właśnie Grupa Piotr i Paweł, której większość sklepów zostanie w tym roku poddane rebrandingowi i zmieni szyld na Spar. Jak dowiedział się portal handelextra.pl już w pierwszym kwartale 2020 r. zmiany dotkną 20 sklepów zlokalizowanych m.in. w Warszawie, Jankach, Wrocławiu, Trójmieście, Wrocławiu i na Kujawach.
 
17 marca Eurospar zacznie działać też w Galerii Wisła w Płocku, o czym informowaliśmy już w styczniu (szczegóły tutaj).
 
 
 
Joanna Hamdan 13855 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.