Nowa sortownia InPostu

InPost uruchomi swoje dwunaste centrum logistyczne w kraju. Tym razem w Lublinie.

InPost uruchomi nową sortownię o powierzchni 8100 mkw. na terenie Panattoni Park Lublin III.

Jak zapewnia operator logistyczny, położenie w sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego, terminala kolejowego oraz w niedużej odległości od wschodniej granicy Unii Europejskiej stwarza optymalne warunki zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej.

Tym samym InPost będzie dysponować już 12 centrami logistycznymi: pięcioma powierzchniami Panattoni, dotychczasową, rozbudowaną centralną sortownią w parku magazynowym P3 Piotrków, dwiema sortowniami w nowych parkach logistycznych – 7R Park Sosnowiec oraz 7R Park Warszawa, a także nowoczesnymi obiektami w parkach logistycznych MLP Poznań West, MLP Gliwice i MLP Wrocław West oraz KJF Kraków Balice.

– To już trzecie centrum dystrybucyjno-logistyczne Panattoni na Lubelszczyźnie. Na zauważalny wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Lublina i całej Polski Wschodniej składa się kilka czynników. Jeden z najistotniejszych to postęp, jaki dokonał się w ostatnich latach w infrastrukturze transportowej. Chodzi m.in. o nową obwodnicę Lublina, budowę drogi ekspresowej nr 17, która znacząco skróci dojazd do Warszawy (191 km) czy trasy S19 między Lublinem a Rzeszowem – tłumaczy Dorota Jagodzińska, dyrektor zarządzająca Panattoni. – Ta ostatnia jest częścią budowy szlaku Via Carpatia, paneuropejskiego korytarza transportowego łączącego północ i południe Europy, od Litwy przez Białystok, Lublin, Rzeszów aż po Grecję. Jego ukończenie efektywnie połączy regiony Polski Wschodniej z resztą kraju, Europy i świata – dodaje.

 

Magdalena Weiss 2425 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.