Lidl pod nowymi sterami od marca

Już za kilka dni Włodzimierz Wlaźlak, dotychczasowy członek zarządu Lidl Polska, będzie nowym prezesem spółki. Zastąpi Maksymiliana Branieckiego, który awansował do zarządu centrali sieci.

Lidl w Polsce zatrudnia blisko 20 tysięcy pracowników. Sukces sieci można mierzyć tworzonymi nowymi miejscami pracy, budową nowych sklepów i centrów dystrybucji, wsparciem dla eksportu będącego platformą wzrostu polskich przedsiębiorstw czy rozwojem szerokiej oferty, zrównoważonych, wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych cenach. Szczególną atencją pracowników firmy cieszą się historie karier współpracowników – potwierdzające tezę, iż 55% awansów w firmie są to awanse wewnętrzne.

Włodzimierz Wlaźlak jest tego przykładem. Z firmą związany jest już 17 lat a w październiku ub.r. wszedł do zarządu sieci. Powierzono mu - razem z Maciejem Tylkowskim oraz Januszem Włodarczykiem - kierowanie strukturami pionów sprzedaży w Polsce. Wcześniej praktykę zdobywał w obszarach ekspansji w Lidl Polska.

W ubiegłym roku czasowo zastępował członka zarządu spółki narodowej Lidl Niemcy. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz Justus-Liebig-Universität w Gießen. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci. Pasjonat piłki nożnej, żeglarstwa morskiego oraz narciarstwa.

Dotychczasowy prezes spółki Lidl Polska - Maksymilian Braniecki - dołączył do zarządu Lidl Stiftung & Co. KG. Odpowiada za sklepy Lidla w siedmiu państwach – w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, Słowenii, Rumunii i Bułgarii. Z Lidlem również jest związany już od 17 lat. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu na najwyższych stanowiskach managerskich - w tym w spółkach Lidl Polska (prezes w latach 2015-2019) oraz Lidl Rumunia (prezes w latach 2012-2015). Jest absolwentem studiów MBA (Wyższa Szkoła Zarządzania w Warszawie – The Polish Open University).

Według wyliczeń portalu handelextra.pl obecnie Lidl w Polsce ma 717 sklepów. W tym roku uruchomił już dwie nowe placówki, w tym dwupiętrową w warszawskim Wilanowie, o której pisaliśmy tutaj.

Katarzyna Pierzchała 3328 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.