Bonduelle bliżej natury

Firma do swojej strategii wprowadza właśnie politykę B!PACT, która wzmocni jej starania o tworzenie żywności pochodzenia roślinnego przy jak najmniejszej ingerencji w naturę.

- Naszymi priorytetami od lat są ochrona gleby i różnorodności biologicznej oraz skoncentrowanie biznesu na człowieku, dzięki dostarczaniu żywności pochodzenia roślinnego jak najlepszej jakości - tłumaczy Anna Telakowiec, dyrektor marketingu.

Jej zdaniem strategia B!PACT, którą firma będzie realizować przez najbliższe pięć lat to naturalna konsekwencja  dotychczasowych działań.

- W długofalowej perspektywie chcemy, aby wszystkie produkty firmy pochodziły ze zrównoważonego rolnictwa, rolnictwa ekologicznego i nie zawierały pozostałości pestycydów - dodaje.

Z tej swoistej gwarancji marki polscy konsumenci mogą korzystać już dziś sięgając m.in. po Złocistą Kukurydzę i Groszek Tradycyjny w puszce. Oba produkty sprzedawane są z nowymi etykietami, na których znajduje się informacja, że są to warzywa bez pozostałości pestycydów.

Ponadto w ciągu najbliższych pięciu lat producent chce, aby wszystkie opakowania Bonduelle nadawały się do przetworzenia/recyclingu lub ponownego użycia.
 
- Planujemy także, że do roku 2025 Grupa będzie uprawiać 100% swoich areałów stosując co najmniej jedną alternatywną metodę uprawy – mówi Anna Telakowiec.

Strategia zakłada również promocję sezonowych i lokalnych produktów czy ochronę bioróżnorodności oraz gleby poprzez zastosowanie m.in. techniki siewu bezpośredniego, eliminację GMO i szczegółowe badanie produktów. W planie na najbliższe pięć lat znajduje się również rozszerzenie oferty producenta o produkty organiczne.

Joanna Hamdan 10448 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.