Amazon otwiera ultranowoczesne centrum logistyczne w Gliwicach

Największe zrobotyzowane centrum logistyki e-commerce w Gliwicach to kolejny, ósmy już obiekt logistyczny Amazon w Polsce i trzeci na Śląsku, który prace rozpocząć ma już w kwietniu. Internetowy gigant szuka nad Wisłą rąk do pracy.

Od 2014 r. firma stworzyła w kraju łącznie ponad 16 000 miejsc pracy. Teraz, dzięki inwestycji na Górnym Śląsku, liczba ta wzrośnie o kolejny tysiąc. Na Śląsku działają już dwa budynki firmy w Sosnowcu – jeden o powierzchni 11 000 mkw. specjalizujący się w nadrukach na koszulki i etui na telefony oraz drugi, o powierzchni 105 tys. mkw., realizujący zamówienia na odzież i obuwie.

Centrum w Gliwicach, które otwarcie planowane jest na kwiecień, będzie największym budynkiem firmy w kraju, wykorzystującym technologie Amazon Robotics. Pracownicy odpowiedzialni będą za realizację zamówień klientów na produkty o małej i średniej wielkości, takie jak książki, rzeczy codziennego użytku czy elektronika. 3 900 robotów transportowych, dzięki innowacyjnej technologii Amazon Robotics pomoże w składowaniu i kompletowaniu zamówień pracownikom. Pozwala to nie tylko na ograniczenie czasu wysyłki przesyłek do klientów, ale również na znaczące zwiększenie przestrzeni magazynowej.

Rekrutacja do Amazon Gliwice

Pracę w nowym centrum znajdą specjaliści na stanowiskach kierowniczych, między innymi
w finansach, HR, logistyce czy inżynierii oraz pracownicy stanowisk poziomu początkowego. Firma oferuje - jak zapewnia - wynagrodzenie w wysokości od 20 zł/godzinę brutto, ale także szereg dodatkowych świadczeń oraz inne benefity.

Wszystkie aktualne oferty pracy dostępne są na stronach internetowych www.pracujwamazon.pl oraz www.amazon.jobs/gliwice

Na zdjęciu: Centrum w Gliwicach będzie największym budynkiem firmy w kraju, wykorzystującym technologie Amazon Robotics.

Ilona Mrozowska 4765 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.