Empik nie boi się placówek stacjonarnych

Tylko w lutym sieć otworzyła trzy nowe salony. Pierwsze placówki pojawiły w Jaworze w woj. dolnośląskim oraz podwarszawskim Piastowie. Z kolei 9. już Empik został otwarty we Wrocławiu.

Wszystkie sklepy prowadzone są w mniejszym formacie i mają powierzchnię ok. 150-160 mkw.

Klienci nowo otwartego Jawor Vendor Park przy ul. Słowackiego 44 w Jaworze mają do dyspozycji salon o powierzchni 162 mkw. Dogodna lokalizacja obiektu niedaleko centrum miasta i głównej stacji kolejowej zapewnia łatwy dostęp do pełni oferty kulturalnej.
 
Premierowy salon Empiku to także udogodnienie dla mieszkańców Piastowa w woj. mazowieckim i zarazem uzupełnienie oferty marki w zachodniej części Warszawy i okolic. Od teraz na zakupy mogą oni wybrać się do parku handlowego Piastów Warszawska przy ul. Warszawskiej 1. Nowa placówka obejmuje 150 mkw. przestrzeni handlowej.
 
Lutowe otwarcia zainaugurował dziesiąty już sklep we Wrocławiu. Tym razem Empik dołączył do grona najemców parku handlowego N-Park przy ul. Maślickiej 216, obejmując powierzchnię 150 mkw. Podobnie jak w innych placówkach, w nowym salonie klienci znajdą szeroki wybór produktów ze świata kultury i rozrywki, m.in. nowości wydawnicze, bestsellery książkowe, muzyczne i filmowe, prasę, artykuły papiernicze, plastyczne czy kreatywne.

- Trzy lutowe otwarcia inaugurują serię ekspansji salonów stacjonarnych, jaką zaplanowaliśmy na 2020 r. Ubiegłych 12 miesięcy stanowiło dla nas intensywny czas rozwoju nowych formatów sklepów, który zamierzamy kontynuować. Od początku przyświeca nam cel, aby być jak najbliżej klientów i umożliwiać im łatwy dostęp do szerokiego wyboru produktów ze świata kultury i rozrywki, a także inspirujących do rozwijania pasji i spędzania wolnego czasu - mówi Barbara Ślusarczyk, dyrektor działu merchandising w Empiku.

Rozwój placówek stacjonarnych współgra z dynamicznym rozwojem platformy internetowej Empik.com. Dzięki usłudze click&collect klienci mogą sprawdzić dostępność towaru w konkretnym salonie w aplikacji mobilnej lub na stronie www.empik.com, zarezerwowania go i odebrania na miejscu w ciągu 2 godzin. W każdym z salonów możliwy jest także odbiór zamówień złożonych online, odbitek Empik Foto czy zakupu biletów na koncerty i wydarzenia kulturalne w całej Polsce.
 
Joanna Hamdan 10433 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.