InPost debiutuje w Austrii

InPost uruchomił pierwsze paczkomaty w austriackim Salzburgu. Do 2024 r. firma dostarczy do 1000 tych maszyn w rejon Salzburga.

W czerwcu 2019 r. InPost wygrał przetarg na dostawę maszyn dla miasta i zawarł umowę z Salzburg AG. Do 2024 roku firma dostarczy w tej rejon do 1000 paczkomatów.

Jak tłumaczy Rafał Brzóska, prezes InPostu Europa Zachodnia ma znacznie lepiej rozwiniętą infrastrukturę logistyczną, stąd boom na paczkomaty jest tam nieco opóźniony. - Jestem przekonany, że coraz silniejsza presja na automatyzację usług, nacisk na rozwiązania proekologiczne przy jednoczesnym braku rąk do pracy – przyspieszy popularyzację naszych rozwiązań w Europie - mówi Rafał Brzoska. - Paczkomaty są realną alternatywą dla klasycznych dostaw kurierskich lub dla odbioru przesyłek z przypadkowych i nieustandaryzowanych punktów odbioru typu kioski, sklepy czy stacje benzynowe. Ważne jest, że InPost nie tylko dostarcza i instaluje, ale też serwisuje maszyny – ten model współpracy na rynkach europejskich zapewni nam wieloletni strumień przychodów – uważa prezes InPost.

Austria nie jest jedynym rynkiem, na którym pojawiły się urządzenia InPost – w poprzednich latach paczkomaty zostały dostarczone także operatorom w takich krajach, jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Słowenia, Islandia, Irlandia, Kanada, Kolumbia, Brazylia i Australia.

W Polsce liczba paczkomatów wynosi 6000.

Ilona Mrozowska 3495 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.