Chata Polska zadowolona z ubiegłorocznych zmian

To był rok zmian - tak Grzegorz Górecki, dyrektor generalny Chaty Polskiej, podsumował 2019 r. podczas konferencji dla franczyzobiorców "Challenges 2020". Odbyła się ona w Poznaniu.

64 sklepy przyłączyły się w ub.r. do sieci Chata Polska. Poskutkowało to przekroczeniem przez operatora magicznej liczby 300 sklepów, co miało miejsce w połowie grudnia.

- Wiele się działo u nas w ubiegłym roku – przyznał Grzegorz Górecki. - Zintegowaliśmy m.in. dział zakupów sklepów franczyzowych i własnych w jeden zespół. Połączyliśmy ponadto działy sprzedaży i marketingu. Kolejna nowość to zmiany w dziale IT, w tym digitalizacja procesów i wdrażanie nowych projektów – wymieniał.

W 2019 r. Chata Polska osiągnęła na sklepach franczyzowych wzrost obrotów o 2,62%. W niektórych kategoriach produktowych sieć rosła wyjątkowo szybko. I tak sprzedaż w kategoriach zup i dań gotowych wzrosła o niemal 11%, a w kategoriach przetworów warzywnych i produktów mięsnych o prawie 10%. Zmalała natomiast m.in. w segmencie słodyczy - o 0,5%.

W tym roku Chata Polska zamierza szczególnie rozwijać kilka kategorii produktowych, w tym zdrową żywność, cukierki sprzedawane luzem, piwo bezalkoholowe, dania gotowe chłodzone oraz kategorię produktów ready-to-eat.

Zapowiada także dalsze podnoszenie atrakcyjności gazetki, w tym poszerzanie asortymentu w promocji, poprawę marż i cen oraz udziałów w sprzedaży.

- Już w ubiegłym roku wprowadziliśmy wiele zmian w naszej gazetce, m.in. zmieniliśmy objętość, zwiększyliśmy częstotliwość jej ukazywania się a także zwiększyliśmy nakład do 300 tys. egzemplarzy - mówił Grzegorz Górecki. - Działania te poskutkowały 82% wzrostem sprzedaży gazetkowych produktów. Zamierzamy je kontynuować – zapowiadał.

 

Katarzyna Pierzchała 3305 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.