Uber Eats: Polacy pokochali naleśniki

25 lutego, w ostatki obchodzimy Dzień Naleśnika. Okazuje się, że Polacy znajdują się w globalnej czołówce naleśnikożerców.

Święto Naleśnika tradycyjnie poprzedza środę popielcową. W Polsce to tłusty czwartek zwiastuje pożegnanie karnawału i obfituje w słodkie przyjemności, jednak jak pokazują dane Uber Eats, naleśniki idą w ich ślady.

W 2019 r. Polacy zamówili za pośrednictwem aplikacji Uber Eats o 110% więcej naleśników niż w roku poprzednim.

Na liście najchętniej zamawianych dodatków królują słodycze, ale nie wyłącznie. Pierwsze trzy miejsca okupują nutella, czekolada i bita śmietana, ale tuż za podium wylądował żółty ser. Kolejne pozycje znów należą do słodkości (syrop, banan, mascarpone i cukier), ale pierwszą dziesiątkę zamykają cebula i kurczak.

Z roku na rok naleśniki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zamawiamy francuskie crepes, amerykańskie pancakes, meksykańskie tortille w wielu wariantach. Od startu usługi Uber Eats w Polsce liczba zamówień wzrosła aż 10-krotnie, a w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej 18-krotnie.

W Polsce usługa Uber Eats działa już 3 lata. Pierwszym miastem, w którym Uber Eats wystartował, była Warszawa. Dzisiaj jest dostępny w 20 miastach w Polsce. Oprócz stolicy są to: Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Łódź, Katowice, Lublin, Bydgoszcz, Toruń, Gliwice, Sosnowiec, Zabrze, Białystok, Szczecin, Rzeszów, Kielce oraz Radom. Polska jest jednym z największych rynków dla Uber Eats w całej Europie.

Usługa Uber Eats jest obecnie dostępna w ponad 650 miastach na całym świecie. Umożliwia użytkownikom zamawianie posiłków z ponad 400 tysięcy restauracji.

Kraje z największą liczbą zamówień podczas Dnia Naleśnika (2019):

Kraje, w których zamawia się najwięcej naleśników (2019):

1 - Wielka Brytania

1 - Francja

2 - Portugalia

2 - Wielka Brytania

3 - Włochy, RPA

3 - Polska

4 - Polska

4 - Portugalia

5 - Zjednoczone Emiraty Arabskie

5 - Zjednoczone Emiraty Arabskie

 *Dane wewnętrzne Uber Eats z okresu styczeń 2017 - grudzień 2019.

 Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.