Biedronka wyfrunie z Polski

Jéronimo Martins - właściciel sieci - planuje ekspansję marki Biedronka w Rumunii.

Biedronka przygotowuje się do ekspansji na rynki innych krajów, zapowiedział prezes Jéronimo Martins, dodając, że Rumunia jest jednym z potencjalnych nowych kierunków.

- Nadchodzi moment, by wyjść poza granice. Krajem, w którym chcielibyśmy zaistnieć, jest Rumunia... ale czy to będzie w tym roku, czy w przyszłym, nie wiem - powiedział Pedro Soares dos Santos na konferencji prasowej, która miała miejsce 21 lutego w Portugalii.

Według polskiej prasy handlowej detalista miałby przejąć działającą w Rumunii sieć, zamiast rozwijać nową działalność od podstaw.

Jak poinformował Pedro Soares dos Santos sprzedaż Biedronki w 2019 r. wzrosła o 8,8% w przeliczeniu na lokalną walutę, pomimo nowych przepisów zakazujących otwierania supermarketów w Polsce w niektóre niedziele. Obecnie w naszym kraju działa ponad 3000 sklepów pod szyldem Biedronki.

Jéronimo Martins jest drugim co do wielkości sprzedawcą detalicznym w Portugalii, działa także w Kolumbii.
 
Źródło: www.esmmagazine.com
 
Joanna Hamdan 10490 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.