Maspex produkuje i dystrybuuje Nestea

Od 1 stycznia 2020 roku spółki z Grupy Maspex, na bazie podpisanej umowy licencyjnej, posiadają wyłączne prawo do wprowadzania na rynek i sprzedaży produktów Nestea wszystkim klientom - poinformował producent.

Firma Maspex od stycznia br. współpracuje z Nestlé Waters w zakresie partnerstwa dystrybucyjnego i produkcyjnego w celu obecności marki Nestea na rynku polskim. Maspex współpracuje z Nestlé Waters także w zakresie dystrybucji produktów na innych rynkach.

W ofercie dostępne są łącznie trzy smaki w czterech wariantach opakowań. Tradycyjna Nestea o smaku brzoskwiniowym, cytrynowym oraz zielonej herbaty o smaku cytrusowym to gama produktów w butelkach PET o większych (1,5 l) oraz mniejszych (0,5 l) pojemnościach, a także – od 24 lutego – w puszkach. Branży HoReCa Maspex oferuje także Nestea brzoskwiniową i cytrynową w butelkach szklanych o pojemności 0,2 l.

Maspex to jedna z największych firm spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej, lider na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, w Rumunii oraz w Czechach, na Słowacji, a także czołowy ich producent na Węgrzech, w Bułgarii i na Litwie oraz Łotwie. Propozycje Nestea doskonale uzupełniają portfolio soków, nektarów i napojów oferowanych obecnie przez Maspex na polskim rynku, czyli marek takich jak Tymbark, Kubuś, DrWitt, Tarczyn, Tiger i Caprio.

W czerwcu 2019 roku Grupa Maspex podjęła już współpracę z Nestlé Waters w zakresie partnerstwa dystrybucyjnego i produkcyjnego w celu wprowadzenia marki Nestea na rynki: rumuński, bułgarski i węgierski. Na tych rynkach Nestea dołączyła do oferty takich marek Maspexu jak: Tymbark, Tedi, Ciao, Bucovina, Queen’s, Velingrad, Topjoy, Kubu, Apenta, Olympos. Od stycznia 2020 roku produkty marki są dystrybuowane również w Czechach, Słowacji, Litwie, Łotwie i Estonii.