Metro unowocześnia system chłodzenia

Właściciel hurtowni Makro cash & carry podpisał umowę na wymianę systemów chłodniczych, co zmniejszy ślad węglowy, jaki emituje do środowiska.

Metro AG podpisało umowę z amerykańskim dostawcą systemów chłodniczych, firmą Carrier Commercial Refrigeration na wymianę regałów chłodniczych i systemu chłodzenia w chłodniach w większości europejskich placówek firmy. Carrier ma dostarczyć wysokoefektywny system chłodzenia, ogrzewania, mrożenia i klimatyzacji, a jego instalowanie rozpocznie się w ciągu najbliższych trzech lat i obejmie 760 hal Metro/Makro cash & carry. Dzięki temu do 2030 roku hurtownik zmniejszy o połowę emisję dwutlenku węgla. Opracowany w trakcie kilkumiesięcznych rozmów ustandaryzowany projekt zakłada właśnie wykorzystanie dwutlenku węgla do regulowania temperatury w pomieszczeniach.

– Bliska współpraca między Carrierem i Metro przyspieszy realizację naszego programu F-Gas Exit, wpłynie na zmniejszenie strat ciepła, zmniejszy zapotrzebowanie na energię i emisję szkodliwych dla atmosfery gazów. Metro zobowiązało się do redukcji śladu węglowego o połowę między 2011 a 2030 rokiem – komentuje Olaf Schulze, dyrektor ds. zarządzania energią, inwestycjami i rozwiązaniami technicznymi w Metro AG.

 

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.