Kaufland przejmuje kolejne sklepy Tesco

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie czterech marketów Tesco, które wziął pod lupę w drugim etapie postępowania antymonopolowego.

UOKiK wydał cztery zgody na przejęcie czterech sklepów Tesco przez Kaufland Polska Markety. Chodzi o sklepy zlokalizowane w Lublinie, Ostrołęce, Wrocławiu i Warszawie.
Postępowania urzędu dotyczyły przejęcia przez Kaufland Polska Markety części mienia spółek Snowfinch, Zodiac, BTN oraz Tesco. W wyniku koncentracji Kaufland nabył prawa do czterech powierzchni handlowych obecnie użytkowanych przez Tesco Polska. Są to sklepy w Lublinie (ul. Orkana 4), Ostrołęce (ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 28), Wrocławiu (ul. Długiej 37/47) i Warszawie (ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 41).

Koncentracja wywierała wpływ na kilka lokalnych rynków hipermarketów, supermarketów i dyskontów, dlatego pod koniec października 2019 r. prezes UOKiK skierował sprawę do drugiej fazy postępowania.

Przeprowadzone postępowanie antymonopolowe wykazało m.in., że uczestnicy koncentracji spotykają się z silną konkurencją ze strony innych dużych sieci handlowych, takich jak: Biedronka, Leclerc, Piotr i Paweł, Stokrotka, Carrefour, Auchan. Dlatego prezes UOKiK uznał, że transakcja nie spowoduje istotnego ograniczenia konkurencji i wydał zgodę na koncentrację – uzasadnia pozytywną decyzję UOKiK.

Przypomnijmy, że borykające się z kłopotami zaopatrzeniowymi i finansowymi Tesco pozbywa się części placówek, a w największych sklepach ogranicza powierzchnię sprzedaży. Część z nich nabył Kaufland, m.in. od 13 lutego pod jego szyldem działają trzy hipermarkety, na przejęcie których prezes UOKiK wydał zgodę w pierwszej fazie – są to obiekty w Warszawie przy ul. Stalowej 60/64, w Krakowie przy ul. Wielickiej 259, oraz w Gdańsku przy Cienistej 30.

Magdalena Weiss 2399 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.