Ekosztućce na stacjach paliw Moya

Moya, sieć stacji paliw w Polsce, wprowadza w konceptach gastronomicznych Caffe Moya drewniane sztućce, które już wkrótce całkowicie wyeliminują ich plastikowe odpowiedniki. Jest to kolejna inicjatywa proekologiczna spółki Anwim, właściciela sieci.

Już od jakiegoś czasu klienci zamawiający kawę na wszystkich stacjach Moya mogą skorzystać z drewnianego mieszadełka, a na większości obiektów zostały wyeliminowane torebki plastikowe na rzecz papierowych.

- Całkowita rezygnacja z tworzyw sztucznych jest niemożliwa ze względu na wymogi dotyczące bezpieczeństwa żywności, jednak podjęliśmy zdecydowane działania mające na celu ograniczenie zużycia plastiku na naszych stacjach paliw – mówi Filip Puchalski, dyrektor ds. operacyjnych Moya, członek zarządu Anwim.

Zapewnia, że sztućce są z drewna pochodzącego z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Spółka Anwim rozpoczęła także niedawno pilotażowy program polegający na instalowaniu infrastruktury fotowoltaicznej na stacjach paliw. Celem projektu jest poprawa bilansu energetycznego poszczególnych obiektów i pośrednio obniżenie emisji CO2 do atmosfery.

Stacje Moya obecne są we wszystkich województwach przy głównych trasach tranzytowych, drogach lokalnych i w miastach. Oferują najwyższej jakości paliwa: benzynę 95, 98, LPG oraz olej napędowy w wersji standardowej oraz premium – ON Moya Power. Kierowcy pojazdów ciężarowych i dostawczych mają do dyspozycji dystrybutory zapewniające szybkie tankowanie paliw oraz dostęp do coraz popularniejszego płynu AdBlue. Część stacji Moya wyposażona jest dodatkowo w parkingi dla samochodów ciężarowych, myjnie, kompresory czy odkurzacze.

Katarzyna Pierzchała 3317 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.