Terminal płatniczy w aplikacji mobilnej: to już się dzieje

Fiserv i Visa przeprowadziły pierwszą transakcję PIN on Mobile. Po przeprowadzeniu testów bezpieczeństwa rozwiązanie, opracowane wspólnie z firmami Visa, Samsung i PayCore, jest pilotażowo wdrażane w Polsce.

First Data, obecnie część Fisery, umożliwia przedsiębiorcom przyjmowanie płatności bezgotówkowych na ich własnych urządzeniach takich jak smartfony lub tablety, niezależnie od kwoty i bez konieczności zastosowania dodatkowego sprzętu. Jest to możliwe dzięki technologii PIN on Mobile.

Technologia PIN on Mobile - informują twórcy usługi - to przełom dla małych firm i usługodawców działających w terenie. Upraszcza przyjmowanie płatności, umożliwiając obsługę transakcji zbliżeniowych z użyciem kodu PIN, bez konieczności stosowania osobnego czytnika kart czy urządzenia do autoryzacji płatności. To rozwiązanie pozwala na wygodną obsługę płatności bezgotówkowych nawet mikroprzedsiębiorstwom.

Fiserv, lider w dziedzinie płatności i technologii finansowych, przeprowadził niedawno pierwszą transakcję PIN on Mobile na swoim terminalu płatniczym w aplikacji. Po przeprowadzeniu testów bezpieczeństwa rozwiązanie, opracowane wspólnie z firmami Visa, Samsung i PayCore, jest pilotażowo wdrażane w Polsce. Planowana jest dalsza ekspansja w regionach EMEA i APAC.

– Zmienia się sposób, w jaki ludzie chcą dokonywać płatności – mówi John Gibbons, wiceprezes i dyrektor regionu EMEA w Fiserv. – Płatności zbliżeniowe są coraz bardziej powszechne, jednak ponad 23 miliony* mikroprzedsiębiorców w samej Europie nie zawsze ma terminale umożliwiające ich przyjmowanie. Dbamy o to, aby żaden przedsiębiorca nie został pominięty – pomagamy w prowadzeniu działalności z wykorzystaniem płatności bezgotówkowych, przekształcając smartfony w urządzenie do przyjmowania transakcji kartowych.

Najnowsze rozwiązanie Fiserv, które jest obecnie dostępne na wybranych urządzeniach firmy Samsung, wykorzystuje komunikację bliskiego zasięgu (NFC). Płatności można dokonywać za pomocą kart zbliżeniowych, telefonów komórkowych z funkcją NFC lub innych urządzeń z funkcją NFC np. technologiami wearables.

– Ta innowacyjna usługa jest kamieniem milowym dla nowoczesnych przedsiębiorców. Pozwoli użytkownikom telefonów komórkowych Samsunga robić coś więcej niż tylko nimi płacić: zapewni możliwość przyjmowania płatności w miejscach i sytuacjach, w których inaczej nie byłoby to możliwe – mówi Marcin Garbarczyk, dyrektor ds. marketingu i strategii w Samsung Electronics Polska.

Fiserv ma oficjalną zgodę Visa na autoryzowanie płatności zbliżeniowych za pomocą kodu PIN na ekranie smartfona bądź tabletu w ramach programu wdrażania technologii Visa Tap to Phone.

– Dzięki technologii Visa Tap to Phone z funkcją użycia PIN-u, sprzedawcy, niezależnie od skali działalności, zwłaszcza ci pracujący poza siedzibą firmy – jak hydraulicy, architekci krajobrazu czy kurierzy – będą teraz mogli przyjmować płatności elektroniczne w swoich telefonach – szybko bezpiecznie i wygodnie– mówi Katarzyna Zubrzycka, Head of Merchant Sales & Acquirer, Central Eastern Europe, Visa.

Źródło: https://www.statista.com/statistics/878412/number-of-smes-in-europe-by-size/.

 

Ilona Mrozowska 3495 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.