Bez GMO znaczy produkty

Coraz więcej firm zajmujących się przetwórstwem mleka decyduje się na wprowadzenie Systemu Certyfikacji PIM "Bez GMO", informuje Polska Izba Mleka

Standard Certyfikacji Systemów Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności dotyczący kontroli nad produkcją i przerobem mleka wytwarzanego przez krowy żywione paszami niemodyfikowanymi genetycznie opracowała Polska Izba Mleka (PIM).

Certyfikacja pozwala stwierdzić na podstawie szczegółowego audytu, czy dana firma wdrożyła i stosuje zasady określone w poszczególnych katalogach wymagań, w wyniku czego jej produkcja może być oceniona jako „Bez GMO”.

Obecnie już ponad 100 firm z branży mleczarskiej i firm współpracujących z branżą mleczarską jest zainteresowanych Standardem PIM „Bez GMO”. 13 firm pozyskało już certyfikat tj.: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, Farmpasz, Magia, Agro Netzwerk, MZM, Josera Polska, Neorol, Anwim Aneta Olender i Cargill Poland. Handel stały i obwoźny Szymon Widurski, Sano, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie i Wipasz.

Jak zapewnia Polska Izba Mleka, zainteresowanie standardem stale wzrasta, cały czas zgłaszają się kolejne firmy w celu poszerzenie wiedzy dot. standardu.

- To jest jedyny polski standard tego typu dostosowany do polskich wymogów - podkreśla Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka.

 

Ilona Mrozowska 3492 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.