Żabka otwiera mini placówkę

Żabka otworzyła nowy sklep w hali biletowej dworca PKP Poznań Główny. To najmniejszy sklep tej sieci w Polsce.

Do tej pory najmniejszym sklepem pod szyldem Żabka był ten zlokalizowany w poznańskim biurowcu Bałtyk, który ma niespełna 16 mkw. powierzchni (szczegóły tutaj).

Tymczasem Żabka otworzyła właśnie nowy sklep w hali biletowej dworca PKP Poznań Główny. W tym punkcie Żabka ma zaledwie ... 9mkw. powierzchni, ale jak zapewnia operator, to wystarczy, by asortyment był w pełni dostosowany do potrzeb klientów.

– Dworzec PKP Poznań Główny obsługuje rocznie ok. 20 mln pasażerów, którzy często w biegu, nie mając czasu na stanie w kolejce, potrzebują szybko kupić coś do zjedzenia czy picia. Nowy format sklepów Żabka pozwala nam otworzyć w takim miejscu kolejny punkt, o małym metrażu, ale ze skrojoną niemal ofertą do potrzeb klientów, by wygodnie i szybko zawsze kiedy potrzebują mogli kupić gorącą kawę na wynos czy smacznego hot doga – mówi Waldemar Lisiewicz, dyrektor ekspansji w firmie Żabka Polska.

Lokal usytuowany na Dworcu Poznań Główny jest obecnie najmniejszą placówką sieci Żabka w Polsce (dotychczas był nią otwarty w grudniu 2019 r. wspomniany już sklep w poznańskim biurowcu Bałtyk).

Oferta nowo otwartej placówki na Dworcu dedykowana jest przede wszystkim podróżnym, oczekującym i spieszącym się na pociąg lub przesiadkę na inny środek transportu. W asortymencie znajdą się produkty spożywcze w małych opakowaniach, zimne napoje oraz strefa Żabka Café z przekąskami na ciepło i zimno oraz szeroki wybór świeżo parzonych na miejscu kaw, w tym espresso, latte czy cappuccino, serwowanych w biodegradowalnych kubkach.

 

Ilona Mrozowska 3495 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.