Lidl nie chce marnować, więc przecenia

Detalista w Belgii ruszył z inicjatywą "Dobry smak, zero odpadów", ale i w Polsce ma podobne inicjatywy.

Celem akcji jest ograniczenie marnowania żywności w sieci o połowę do 2025 r.

W ramach inicjatywy "Dobry smak, zero odpadów" Lidl oferuje produkty, których termin przydatności do spożycia jest już bliski po obniżonej cenie.

I tak pudełko zawierające 3 kg owoców i warzyw można kupić za 1 euro, a pudełko z mięsem, rybami i ciastami za 0,50 euro. W ofercie znajda się także produkty mleczne i ultra świeże, takie jak mieszanki sałat za 0,20 euro.

Dochód z tej inicjatywy Lidl przekaże de Belgische Federatie van Voedselbankenthe (Belgijskiej Federacji Banków Żywności).

Dzięki tego typu inicjatywom Lidl chce stać się jednym z wiodących supermarketów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. - Musimy walczyć zarówno z marnotrawieniem żywności, jak i przewartościować nadwyżki żywności - podsumował Philippe Weiler, szef ds. zrównoważonego rozwoju w Lidl Belgium.

W Polsce Lidl także stawia sobie podobne cele. W marcu ub.r. firma przedstawiła pilotażowy projekt "Kupuję, nie marnuję". W jego ramach na specjalnie oznaczonych półkach pojawiły się pełnowartościowe produkty, które klienci mogą wykorzystać we własnej kuchni, a których jedyną "wadą" jest zbliżający się termin ważności. O połowę przeceniane są świeże mięso, drób i ryby, produkty chłodnicze oraz część tzw. suchych artykułów (m.in. chleby pakowane, ciasta). Przecena tych artykułów pojawia się przed upływem terminu przydatności do spożycia i obowiązuje do jego ostatniego dnia. Produkty objęte przecenami zawsze są w miejscu ich standardowej prezentacji, oznaczone informacją o przecenie i etykietą rabatową -50%.

Źródło i zdjęcie: www.esmmagazine.com

Joanna Hamdan 11247 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.