"Wino na medal": czas na zgłoszenia

Ruszyły zgłoszenia do trzeciej edycji konkursu "Wino na medal" organizowanego przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Swoje produkty mogą zgłaszać do konkursu importerzy, dystrybutorzy i producenci wina, których produkty są dostępne w ofercie branży HoReCA.

Zwycięzcy konkursu mogą oznaczać nagrodzone butelki znakiem zdobytego medalu i wyróżnić najlepsze produkty wobec klienta ostatecznego. Konkurs to szansa na zwiększenie sprzedaży
i wzmocnienie swojej pozycji w branży.

Nadesłane na konkurs butelki będą oceniane przez komisję konkursową złożoną z sommelierów
i ekspertów winiarskich. Jury oceni produkty w skali 100-punktowej metodą tzw. degustacji
w ciemno. Wyróżnienia będą przyznawane w trzech kategoriach:

  • wina spokojne: białe, różowe, czerwone

  • wina musujące: białe, różowe, czerwone

  • wina wzmacniane: białe, różowe, czerwone.

W edycji 2019 najwyższe noty uzyskały czerwone wina z Włoch i Kalifornii. Wśród win wyróżnionych złotymi medalami znalazło się także jedno wino z Izraela. Łącznie na konkurs wpłynęło ponad 170 próbek. W konkursie wzięli udział i zostali wyróżnieni medalami zarówno wiodący, jak i mniejsi dystrybutorzy, a także 6 polskich winnic.

Partnerem trzeciej edycji Wino na Medal jest PRO-LOG, firma oferująca kompleksową obsługę logistyczną łańcucha dostaw, specjalizująca się w obsłudze towarów akcyzowych: napojów alkoholowych i olejów smarowych.

Produkty można zgłaszać do 8 maja. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas finału Mistrzostw Polski Sommelierów, 23 maja. Pełny regulamin konkursu jest dostępny pod linkiem: http://sommelierzy.pl/kwnm/regulamin-konkursu .

Kontakt dla uczestników konkursu:

winonamedal@sommelierzy.pl

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.