Wasz Sklep Spar: 400 sklepów w 4 lata

Spar Group, operator licencji Spar na terenie Polski zakłada, że do sieci rocznie dołączać będzie przynajmniej 50 nowych placówek. Detalistów mają przyciągać m.in. elastyczne warunki współpracy.

Placówki będą zaopatrywane z dwóch, a docelowo trzech centrów dystrybucyjnych w całej Polsce. Sieć planuje wspierać detalistów także w obszarze działań promocyjnych i marketingowych oraz produktami marki własnej.

- Uważamy, że idea dobrowolnej sieci partnerskiej jest szczególnie kusząca dla detalistów, ponieważ mogą oni do nas dołączyć, korzystać z naszego know how oraz infrastruktury, a jak im się nie spodoba – zawsze mogą się wycofać. Propozycję mamy dla każdego - zapewnia Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep Spar.

I dodaje, że chce, aby system logistyczny firmy pozwalał skutecznie i po minimalnych kosztach zaopatrywać wszystkie placówki w Polsce. Magazyn w Koninku pod Poznaniem przestał już wystarczać, dlatego na 2020 r. planowana jest budowa dwóch dużych centr logistycznych. - Przygotowujemy do uruchomienia obiekt w Starych Gnatowicach pod Warszawą. W pasie między Krakowem a Katowicami pracujemy nad lokalizacją trzeciej bazy magazynowo-dystrybucyjnej. Taka infrastruktura pozwoli obsłużyć pięcioletni plan rozwoju sieci, który jawi się bardzo optymistycznie. Założenie 400 sklepów jest według nas umiarkowaną prognozą - mówi Tomasz Syller. Jego zdaniem powstaną one w 4 lata.

Wasz Sklep Spar rozpoczął też współpracę z Omni Global Sourcing Solutions Inc. oraz Daymon Worldwide Inc. Celem współpracy z tymi partnerami jest pozyskiwanie produktów i wdrażanie marki własnej. W systemie logistycznym sieci dostępnych jest ponad 7 500 produktów od prawie 500 dostawców.

The Spar Group Ltd. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA. W latach 60. firma stała się wyłącznym master franczyzodawcą Spar w Republice Południowej Afryki. Obecnie The Spar Group Ltd. działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii, Szwajcarii i na Sri Lance. W Polsce przejęła sklepy Piotra i Pawła, którym sukcesywnie zmienia szyldy na własne.

Joanna Hamdan 13855 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.