Jest ugoda ws. Spara

Spór o Spara zakończony. Holenderski Spar International, południowoafrykańska Spar Group i należący do Bać-Polu Spar Polska porozumiały się ws. przyszłości marki.

Spar International, Spar Group i Spar Polska podpisały porozumienie, które potwierdza, że Spar Group jest wyłącznym operatorem marki Spar na terenie Polski. W ramach porozumienia Spar Polska potwierdza, że spółki grupy kapitałowej Bać-Pol nie posiadają prawa do używania marki Spar w Polsce. Tym samym
Spar Polska potwierdza, że Spar Group jest wyłącznym licencjobiorcą marki Spar w Polsce.

– Detaliści, którzy chcą działać pod marką Spar, mogą kontaktować się ze spółką Wasz Sklep Spar – która jest zainteresowana dynamicznym rozwojem sieci pod nazwą Spar – poinformowała spółka.

Przypomnijmy: przed rokiem Spar International wypowiedział spółce Spar Polska umowę licencyjną i powierzył prowadzenie biznesu w Polsce południowoafrykańskiej Spar Group. Właściciel Spar Polska, Bać-Pol, uważał jednak, ze wypowiedzenie umowy odbyło się z pogwałceniem jej zapisów i wypowiedzenia nie uznawał. Dlatego Spar Group utworzyła własną spółkę pod nazwą Wasz Sklep Spar, która przejęła w ubiegłym roku 70 sklepów od Piotra i Pawła. Spór między Bać-Polem a Spar International miał rozstrzygnąć sąd w Amsterdamie, niespodziewanie jednak jego strony doszły do porozumienia. Chodzi o około 250 sklepów Spar, Eurospar i Spar Express prowadzonych w formie franczyzy przez polskich detalistów.

– Oczekujemy, że połączony biznes osiągnie próg rentowności w ciągu najbliższych 18 miesięcy ze względu na szybki wzrost udziału w rynku. W firmie zatrudnionych jest ponad 200 osób, które będą nadzorowane przez Roba Philipsona, dyrektora zarządzającego Spar Szwajcaria – informowała spółka na przełomie roku.

.

Magdalena Weiss 2412 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.