Auchan stawia na franczyzę

W ciągu najbliższych 5 lat sieć chce otworzyć około 300 sklepów w tym formacie.

Po pierwszych trzech otwarciach w regionie Warszawy, w lutym kolejne 3 sklepy franczyzowe pod logo Auchan Supermarket zostaną otwarte w Myślenicach, Dobroszycach oraz w Centrum Handlowym Gdańsk Matarnia.

Tym samym na koniec lutego liczba sklepów franczyzowych powiększa się do 6 supermarketów i 2 hipermarketów.

Auchan Supermarket w Myślenicach został otwarty 6 lutego. Sklep znajduje się w Galerii Handlowej Galeria Myślenicka, a jego powierzchnia sprzedaży wynosi  1 100 mkw. Placówka oferuje 15 000 referencji i stawia przede wszystkim na produkty świeże i bio. Przy sklepie znajduje się parking na 200 aut. Partnerem sklepu jest spółka GM POL.

Z kolei Auchan Supermarket w Dobroszycach zostanie otwarty 18 lutego. Sklep jest kierowany przez spółkę FTD Pająk, która kieruje centrum handlowym wraz ze stacją paliw, restauracją oraz supermarketem. Sklep dysponuje 30 miejscami parkingowymi, znajduje się na wjeździe do miasta Dobroszyce, 20 km od Wrocławia. Jego powierzchnia sprzedaży to ponad 500 mkw. W ofercie sklepu znajdzie się 10 500 referencji, przede wszystkim produkty lokalne, marka własna Auchan oraz świeże owoce i warzywa.

Natomiast Auchan Supermarket CH Gdańsk Matarnia otworzy się 27 lutego i będzie zarządzany przez spółkę Delta Pomorze. Na 950 mkw. powierzchni sprzedaży sklep zaoferuje 15 000 referencji, przede wszystkim marki własnej Auchan, jak również produktów świeżych, lokalnych i bio. 

Joanna Hamdan 11235 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.