IKEA i Wola Park we wspólnej akcji

Chcą przekonać klientów, że istnieje wiele sposobów, dzięki którym można uniknąć marnotrawstwa i wyrzucania przedmiotów.

W ramach współpracy IKEA i Wola Park zapraszają na wystawę „Na dłużej” oraz cykl warsztatów „MaMY zielone pojęcie”.

Wystawa zatytułowana „Na dłużej” polskiej artystki Eweliny Sośniak obejmuje 7 obrazów i jeden obiekt, które przedstawiają wybrane sposoby dbania o meble i akcesoria domowe. Wernisaż wystawy odbył się na przełomie listopada i grudnia 2019 r. w Kuchni Spotkań IKEA*, a od środy, 5 lutego do soboty, 29 lutego kolekcję dzieł będzie można obejrzeć w Wola Parku.

Ponadto obrazy, przekazane Polskiemu Stowarzyszeniu Zero Waste, będą przedmiotem aukcji charytatywnej, która ruszy już 6 lutego na platformie Charytatywni Allegro. Zebrane środki Stowarzyszenie przeznaczy na organizację kawiarenek naprawczych, z których pierwsza odbędzie się 7 marca w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie.

Kolejną inicjatywą IKEI i Wola Parku w duchu eko są warsztaty z cyklu „MaMY zielone pojęcie”. Wydarzenia dotyczące tematyki zero waste będą organizowane na terenie galerii. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę, 8 lutego.

Kuchnia Spotkań IKEA to obiekt, który funkcjonował w centrum stolicy (Al. Jerozolimskie) dla klientów od listopada 2015 r. do grudnia 2018 r.  Następnie sieć IKEA, jako zarządca lokalu, wykorzystywała Kuchnię Spotkań na własne potrzeby, ale tylko do końca 2019 r. Od tego czasu obiekt nie istnieje.

Joanna Hamdan 10481 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.