Galeria Północna: po motylarni bezkręgowce

Od początku lutego w warszawskiej Galerii Północnej działa "Wystawa Gigantów", na której prezentowane są rzadko spotykane okazy zwierząt bezkręgowych. To już kolejna, po motylarni i tężni w ogrodzie na dachu, dodatkowa atrakcja w tym centrum handlowym.

Oferta rekreacyjna Galerii Północnej powiększyła się o kolejne atrakcje. Na początku lutego, na pierwszym piętrze centrum handlowego została otwarta „Wystawa Gigantów”, podczas której odwiedzający mogą obejrzeć okazy zwierząt bezkręgowych m.in. modliszkę, szarańczę, skorpiona cesarskiego, ślimaka achatina, wija afrykańskiego, liśćca olbrzymiego, a także różnorodne gatunki karaczanów, straszyków i patyczaków.

Wszystkie prezentowane zwierzęta to bardzo rzadkie, sprowadzone bezpośrednio od hodowców okazy bezkręgowców, niewystępujące na co dzień w Polsce. Na wystawie zostały zainstalowane również profesjonalne mikroskopy, za pomocą których klienci samodzielnie mogą oglądać ponad 70 różnych próbówek zawierających m.in. aparat gębowy muchy, rybią łuskę, kryształy soli, żywe bakterie kwasu mlekowego czy komórki nabłonka policzkowego.

Wystawie towarzyszy również druga ekspozycja, na której do końca marca będą prezentowane modele przestrzenne bakterii i wirusów w wielowymiarowym powiększeniu. Poszczególne figury przedstawiają budowę komórek bakteryjnych, takich jak m.in. Ortomyksowirus – inaczej wirus grypy, Rinowirus – wywołujący przeziębienie i katar, Lactobacillus casei (kwas mlekowy) – poprawiający jakość żywności, Norowirus – odpowiadający za grypę jelitową czy paciorkowiec, wywołujący m.in. anginę.

Wystawa znajduje się na parterze galerii, obok sklepu Reserved. Wstęp jest płatny.Galeria Północna to wielkopowierzchniowe centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy. Obiekt o powierzchni ponad 64 tys. mkw. zlokalizowany jest przy ulicy Światowida 17. Inwestorem i zarządcą Galerii Północnej jest Grupa GTC. Otwarcie centrum nastąpiło 14 września 2017 r. Od kwietnia 2019 r. w ogrodzie na dachu działa pierwsza w Polsce tężnia solankowa w galerii handlowej. Na początku trzeciego kwartału ub.r. oferta rekreacyjna centrum została również wzbogacona o pierwszą Motylarnię na Mazowszu.

Katarzyna Pierzchała 3346 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.