Recyklomaty wróciły do stolicy

Na ulicach i placach Warszawy znów stanęły recyklomaty. Ten na placu Narutowicza w dzielnicy Ochota działa bez zarzutu, co przetestowała jedna z mieszkanek.

W stolicy stanęło dziesięć recyklomatów.

Recyklomat zlokalizowany przy placu Narutowicza tuż obok budynku dyspozytorni Tramwajów Warszawskich przetestowała i opisała na Facebooku jedna z mieszkanek Ochoty, która była bardzo zadowolona z jego pracy.

Pozostałe urządzenia znajdują się w następujących punktach:

  • Białołęka – ul. Strumykowa 21, przy Białołęckim Ośrodku Sportu,
  • Bielany – ul. Jarzębskiego, przy Urzędzie Dzielnicy Bielany,
  • Mokotów – ul. Obrzeżna 12a, przy Szkole Podstawowej nr 20 (maszyna czynna od 30 stycznia),
  • Praga-Południe – ul. Grochowska 274, przy Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe,
  • Praga-Północ – ul. Jagiellońska 47i, przy parkingu wielopoziomowym,
  • Śródmieście – pl. Mirowski 1A, przy Hali Gwardii,
  • Ursynów – al. KEN 61, przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów,
  • Żoliborz – ul. Marii Kazimiery 1,
  • Żoliborz – ul. Potocka 1a, przy wejściu do Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Do recyklomatów mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe i szklane butelki po napojach oraz puszki. W zamian otrzymują ECO-punkty wymienne na nagrody – m.in. zniżki na kawę, bilety do kina, teatru, parku trampolin, prenumeratę czasopism, jak również kosmetyki naturalne.

Przypomnijmy, że w lipcu ub.r. w ramach współpracy z Coca-Colą i Fundacją Nasza Ziemia Warszawa otrzymała dwa recyklomaty, które stanęły na pl. Bankowym i ul. Ząbkowskiej. Mieszkańcy włożyli do nich ponad 70 tys. butelek plastikowych, 16 tys. szklanych i prawie 27 tys. puszek. Jesienią oba urządzenia zostały jednak tymczasowo zabrane ze względu na potrzebę ulepszenia ich funkcjonalności.

Od momentu uruchomienia maszyn warszawiacy przekazali też wiele pomysłów, opinii oraz uwag do pierwszych wersji recyklomatów zainstalowanych w stolicy. Biorąc pod uwagę wszystkie głosy i komfort użytkowników partnerzy wspólnie podjęli decyzję o zmianie producenta automatów. Nowe maszyny mają działać szybciej, a także być mniej awaryjne. Pochodzą od firmy Insensiv, producenta urządzeń RVM oraz dostawcy modułów rozpoznawania dla innych producentów urządzeń RVM na świecie. Działają na identycznej zasadzie jak ubiegłoroczne.

W grudniu warszawiacy wybierali kolor dla nowych recyklomatów; do wyboru mieli niebieski, zielony, żółty oraz z widokiem na Wisłę. Najwięcej głosów zdobył ten ostatni.

Zdjęcia: Facebook

 

Magdalena Weiss 2718 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.