Kawa przygotowana przez baristę-robota? To już się dzieje

30 sekund - tyle zajmuje przygotowanie jednej kawy robotowi, który realizuje zamówienia 24 godz. na dobę, bez chwili przerwy nawet na lunch. Wiemy, gdzie można spotkać baristę-robota.

Na zdjęciu: Barista -robot na lotnisku w San Francisco

To nie całkiem odhumanizowana maszyna vendingowa czy automatyczny express do parzenia kawy, ale ruchome ramię robota, który na oczach klienta przyrządza kawę, parzy herbatę i nalewa różne napoje.  Może w tym samym momencie przyjąć i realizować 10 zamówień.

Automatyczną mini kawiarnię wymyśliła i produkuje firma Cafe X, która powstała w 2015 r. w Stanach Zjednoczonych. Na razie kawę u baristy-robota można zamówić w San Francisco i San Jose. Producenta interesują lokalizacje  z dużym ruchem ludzi złaknionych małej czarnej, przede wszystkim lotniska, ale też biura i centra miast.

Zamawianie jest bardzo proste. Można skorzystać z aplikacji w smartfonie lub  dotykowego monitora na miejscu.  Dodatkową atrakcją dla odbierających zamówienie jest obserwowanie płynnych, niemal tanecznych ruchów baristy-robota.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.