Muszkieterowie wspierają finansowo medalistkę - szablistkę

Właściciele sklepów Bricomarché, prowadzący działalność w ramach Grupy Muszkieterów, zebrali blisko 50 tys. zł dla polskiej medalistki olimpijskiej. Zorganizowana zbiórka zapewnia Angelice Wątor fundusze niezbędne do startu w kolejnych zawodach.

Polska szablistka Angelika Wątor wystawiła na licytację swój złoty medal, by umożliwić sobie start w Pucharze Świata. Przedsiębiorcy zorganizowali wewnętrzną zbiórkę pieniężną, w której udział wzięło 100 osób. W akcji zainicjowanej przez Izabelę Łojewską, właścicielkę Bricomarché w Kamiennej Górze, udało się zgromadzić blisko 50 000 zł. Oficjalne przekazanie czeku w siedzibie Grupy Muszkieterów w Swadzimiu.

– Dzięki sprawnej organizacji zbiórki udało nam się zebrać pieniądze, które pozwolą pani Angelice realizować marzenia i osiągać kolejne, sportowe sukcesy – mówi Izabela Łojewska, właścicielka sklepu Bricomarché w Kamiennej Górze. – Mocno trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i zwycięstwo pani Angeliki w Pucharze Świata - dodaje.

Kwota zebrana przez właścicieli sklepów Bricomarché pozwoli szablistce zachować olimpijski medal i przygotować się do startu w zawodach Pucharu Świata, które odbędą się w Montrealu w Kanadzie. Grupa Muszkieterów po raz kolejny zaangażowała się w działania mające na celu wsparcie polskiej szermierki. Do dotychczas podjętych aktywności można zaliczyć m.in. uruchomienie „Olimpijskiej Akademii Muszkieterów”, której zadaniem była promocja tej dziedziny sportowej wśród młodych mieszkańców Wielkopolski.

Grupa Muszkieterów to sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce. Jest zrzeszeniem prawie 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2018 r. obroty Grupy Muszkieterów wyniosły blisko 7,5 mld zł.

W centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest około 13 300 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.

Katarzyna Pierzchała 3735 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.