Spar będzie rozwijał markę własną z nowymi partnerami

Wasz Sklep Spar wprowadził już ponad 100 produktów marki własnej. Sieć zamierza sukcesywnie ją rozszerzać. Ma jej w tym pomóc m.in. strategiczna współpraca z Omni oraz Daymon.

W jedynym jak na razie sklepie w Polsce spółki Wasz Sklep Spar, należącej do Spar Group będącej nowym operatorem licencji Spar na terenie na naszego kraju, jest już ponad 100 produktów marki własnej sieci.

W Eurosparze w warszawskim CH Blue City logo Spar jest już na artykułach z kilku kategorii, m.in. alkohole, chemia/kosmetyki, dania/ryby, kawy/herbaty, a także napoje, przekąski, przetwory, słodycze/desery oraz artykuły śniadaniowe. Pod marką własną są też artykuły przemysłowe, w tym ekspres do kawy oraz ulegające procesowi kompostowania kapsułki do kawy.

Teraz spółka Wasz Sklep Spar sformalizowała współpracę z Omni Global Sourcing Solutions Inc. oraz Daymon Worldwide Inc. Celem współpracy ze strategicznymi partnerami jest pozyskiwanie produktów i wdrażanie marki własnej.

To kolejny etap integracji z siecią Piotr i Paweł – Spar Group zainwestował własne środki finansowe w spłatę wierzytelności sieci i planuje uruchomienie centrum dystrybucyjnego w Polsce.

- Projekt marki własnej to ważny element naszego planu strategicznego. Intensywnie pracujemy nad jego rozwojem – mówi Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep Spar. - Nasi partnerzy w tym projekcie są globalnymi firmami zajmującymi się brandingiem i pozyskiwaniem produktów, obecni w ponad 50 krajach. Wierzymy, że ta współpraca i projekt marki własnej Spar przyniesie duże korzyści naszym partnerom detalicznym – uważa i dodaje, że jest to nowy, bardzo obiecujący rozdział rozwoju spółki w Polsce.

W październiku 2019 r. Spar Group sfinalizował umowę przeniesienia własności udziałów spółki Grupa Piotr i Paweł. Tym samym zrealizowane zostały założenia planu inwestycyjnego i wykonano decyzję UOKiK w sprawie koncentracji sieci. Sklepy Piotr i Paweł będą systematycznie zmieniać logo na Spar i dołączą do międzynarodowego holdingu z wieloletnim doświadczeniem w sektorze detalicznym na świecie i w Europie.

Spar Group jako inwestor wspiera Grupę Piotr i Paweł w zakresie spłaty zobowiązań, negocjacji umownych i rozwoju. Dotychczas podpisano lub odnowiono kontrakty z prawie 350 dostawcami. W systemie logistycznym jest już dostępnych ponad 7500 produktów od prawie 500 dostawców.

The Spar Group Ltd. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA. W latach 60. firma stała się wyłącznym master franczyzodawcą Spar w Republice Południowej Afryki. Obecnie The Spar Group Ltd. działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii, Szwajcarii i na Sri Lance.

Katarzyna Pierzchała 5361 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.