Colgate bardziej eko

Koncern wprowadził właśnie na rynek wegańską pastę do zębów w tubce nadającej się do recyklingu.

Do tej pory tubki pasty do zębów nie nadawały się do recyklingu, ponieważ były wykonane z mieszanki plastiku i aluminium. Jednak nowa marka Colgate Smile for Good, która posiada certyfikat Vegan Society, jest dostępna w tubie wykonanej z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE).

Na tubkach nowej pasty znajdują się składniki jakie zostały wykorzystane do jej produkcji wraz z prostym wyjaśnieniem ich funkcji.

Jak zapewnia producent, technologia w ramach zobowiązania Colgate-Palmolive do ograniczenia zużycia jednej z najczęściej używanych form plastikowych opakowań, których nie można poddać recyklingowi, będzie udostępniona innym firmom.

Jednak nowa pasta do zębów ma wysoką cenę. O ile 75 ml zwykłej pasty Colgate kosztuje ok. 5 funtów to za  Smile for Goods trzeba zapłacić ponad sześć razy więcej.
 
Colgate-Palmolive, który jest również właścicielem marek Palmolive i Sanex, zapowiedział, że do 2025 r. opakowania wszystkich produktów będą w 100% nadawały się do recyklingu.
 
Źródło i zdjęcie: www.theguardian.com
 
Joanna Hamdan 11286 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.