Makro wprowadza cytrusy bez chemii

W ofercie sieci pojawiły się owoce cytrusowe, które po zbiorze nie zostały poddane działaniu chemicznych środków konserwujących.

Sieć ,zgodnie z rozwojem rolnictwa pro-środowiskowego oraz ideą zrównoważonego rozwoju, poszerza ofertę o nową linię owoców cytrusowych.
 
W asortymencie Makro pojawiły się pozbawione chemii cytryny, klementynki i pomarańcze. W najbliższych dniach firma wzbogaci ofertę cytrusów jeszcze o limonki.
 
Dostępne w sklepach sieci cytrusy pochodzą z małych, produkujących starymi metodami, gospodarstw, gdzie uzyskują dojrzałość bez zabiegu sztucznego, tzw. odzieleniania owoców z zastosowaniem gazu etylowego.
 
Po zbiorze nie stosuje się także środków chemicznych celem wydłużenia ich trwałości. Owoce są regularnie badane przez niezależne ośrodki kontrolne.
 
Joanna Hamdan 10478 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.