Ceetrus Polska podsumowuje 2019 rok

Spółka rozpoczęła prace nad nowymi projektami w Góraszce i w Wilanowie, kontynuowała modernizacje centrów handlowych, wzbogacała portfolio najemców, a także włączała się w działania na rzecz lokalnych społeczności. To był również pierwszy rok, gdy firma działała pod nową nazwą.

Wizualizacja: CH na warszawskim Wilanowie

W 2019 r. Ceetrus Polska kontynuował program modernizacji zarządzanych przez siebie obiektów handlowych. Jego efektem są odnowione wnętrza i nowoczesne rozwiązania w Centrum Handlowym Auchan Bielany, Centrum Handlowym Auchan Gliwice oraz Centrum Handlowym Auchan Kołbaskowo.

Po zakończeniu prac remontowych wymienione obiekty otrzymały znak jakości Oshopping, który potwierdza wysoką jakość dostępnej w nich oferty handlowej, dostęp do różnorodnych usług i nowych technologii oraz bogaty program animacji adresowanych do różnych grup klientów oraz przyjazną atmosferę panującą w centrum handlowym. W ub.r. Ceetrus rozpoczął także modernizację Centrum Handlowego Auchan Wałbrzych. Prace zakończą się w 2020 r.

Firma dba o to, żeby zarządzane przez firmę centra handlowe rozszerzały ofertę usług i wprowadzały nowe udogodnienia dla klientów. Dzięki współpracy z GreenWay klienci 14 Centrów Handlowych Auchan mogą korzystać z ładowarek samochodów elektrycznych. Z kolei w wyniku podpisania umowy z InPost przed 18 obiektami handlowymi zostały zainstalowane paczkomaty InPost.

Wraz z modernizacją wnętrz obiektów i ich otoczenia Ceetrus rozwija kanały komunikacji z klientami. Firma uruchomiła nowe strony internetowe dla 13 obiektów, rozwijała komunikację w mediach społecznościowych i wprowadzała cyfrowe nośniki informacji do obiektów.

Nowi najemcy w centrach handlowych

Obecnie w centrach handlowych komercjalizowanych przez firmę funkcjonuje prawie 1230 lokali. W 2019 r. dział komercjalizacji podpisał 178 umów z najemcami, którzy wynajęli łącznie ponad 24 tys. mkw. Swoje salony otworzyły takie marki, jak m.in. Sinsay, Carry, Hebe, Empik, Diverse, Home & You, Pepco, KIK, 4F, Monnari, Apart, Vistula, Vision Express, McDonald’s, Berlin Donner Kebab, Hokus Pokus oraz Just GYM. Wśród nowych marek w portfolio Ceetrus znalazły się m.in. Tom Tailor, Bacca Scrittorini, Silcare, Z dziada pradziada oraz Zielona Krowa.

Ponadto w 11 centrach zostały przeprowadzone restrukturyzacje powierzchni, polegające na łączeniu lokali oraz w kilku przypadkach powierzchni wspólnej. W ten sposób powstały nowe powierzchnie handlowe, dostosowane do potrzeb rynkowych i nowych konceptów najemców.

Nowe inwestycje

W drugim półroczu 2019 r. Ceetrus ogłosił prace nad dwoma projektami. Pierwszym z nich jest Projekt Góraszka, do którego współtworzenia firma zaprasza zainteresowanych inwestorów. Będzie to obiekt typu retailtainment o powierzchni 77 tys. mkw. GLA, który zapewni mieszkańcom południowo-wschodniej aglomeracji warszawskiej możliwość atrakcyjnego spędzania wolnego czasu, rodzinnej rozrywki oraz wygodnych zakupów.

Drugim nowym projektem jest Wilanów Park. Będzie to obiekt mixed-use, łączący różne funkcje i przestrzenie, w tym między innymi tereny zieleni z obiektami z funkcjami rozrywki, gastronomii i handlu. Na projekt złożą się ponad 2-hektarowy park o charakterze miejskim, gdzie powstanie otwarta przez cały rok oranżeria, przestrzenie usługowo-handlowe, kino, hotel, biura oraz przestrzenie coworkingowe. Firmie zależy, by tę inwestycję współtworzyli mieszkańcy dzielnicy, dlatego po uchwaleniu przez miasto planu zagospodarowania przestrzennego inwestor przeprowadzi tzw. rozmowy sąsiedzkie oraz rozpisze konkurs na zagospodarowanie parku przy oranżerii.

W 2019 r. Ceetrus Polska prowadził także działania związane z zagospodarowaniem terenów inwestycyjnych mieszczących się w sąsiedztwie zarządzanych centrów handlowych. I tak na działce w sąsiedztwie Centrum Handlowego Auchan Gliwice wiosną powstało centrum wyprzedażowe Silesia Outlet o powierzchni GLA 12 tys. mkw. Natomiast w lipcu Leroy Merlin ogłosił, że na początku 2020 r. otworzy sklep o powierzchni 10 tys. mkw. w sąsiedztwie Centrum Handlowego Auchan Kołbaskowo.

W 2020 r. Ceetrus Polska planuje m.in. kontynuację programu modernizacji Centrów Handlowych Auchan i prace nad projektami w Wilanowie i Góraszce.

Ceetrus działa jako inwestor, deweloper, komercjalizator i zarządca centrów, galerii oraz parków handlowych Auchan. Firma powstała w 1976 r. we Francji, a dziś jest obecna w 12 krajach na świecie. W Polsce prowadzi działalność od 1996 r. Obecnie posiada 24 centra handlowe i zarządza powierzchnią handlową wielkości blisko 700 tys. mkw.

Katarzyna Pierzchała 3344 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.