IKEA jakiej jeszcze nie było

W sercu Wiednia powstaje najbardziej innowacyjny sklep sieci na świecie.

Co ciekawe nie będzie przy nim parkingu. Powód? Powstający obiekt będzie znajdował się 3 km od historycznego centrum miasta, na końcu głównej ulicy handlowej Mariahilferstrasse, tuż nieopodal dworca kolejowego Westbahnhof i centrum handlowego BahnhofCity Wien West. Gwarantuje to doskonały do niej dojazd  transportem publicznym (zarówno pociągiem, tramwajem, jak i metrem).

Budynek będzie wyróżniał się otwartością i przejrzystością. Na jego elewacji pojawi się dużo zieleni, a na dachu znajdzie się ogród. W obiekcie na pierwszych czterech poziomach będzie znajdować się sklep IKEA, a na dwóch wyższych piętrach - hostel.

Koncepcyjna architektoniczna zaprojektowanego przez pracownię Querkraft Architektenopiera budynku będzie składała się z otwartych i zamkniętych elementów symbolizujących półkę na książki. Będzie on przezroczysty, dzięki czemu do jego wnętrza będzie dochodzić dużo światła dziennego. 

Jeśli chodzi o ofertę sklepu to w nowym sklepie IKEA klienci będą mogli kupić produkty, które z łatwością da się przetransportować komunikacją miejską, rowerem lub pieszo. Natomiast artykuły o większych gabarytach będzie można zamówić. Zostaną one dostarczone pod wskazany adres w tego samego dnia z nowego centrum logistycznego detalisty w Wiedniu.

Nowy sklep IKEA ma być nie tylko miejscem zakupów, ale także spotkań. Będzie tam można nie tylko zjeść, ale także miło spędzić czas. Będą tam też organizowane warsztaty i różnego rodzaju wydarzenia.

Joanna Hamdan 11286 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.