Wittchen rozbuduje centrum logistyczne

Producent wyrobów skórzanych, który od czterech lat regularnie współpracuje z Lidlem, podjął decyzję o rozbudowie centrum logistycznego w swojej podwarszawskiej siedzibie.

Firma Wittchen poinformowała o uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz otrzymaniu z firmy Pekabex Bet oferty na rozbudowę obecnego centrum logistycznego w Palmirach. Dlatego zarząd spółki podjął uchwałę w sprawie warunkowego rozpoczęcia tej inwestycji. Będzie ona polegała na kompleksowej rozbudowie magazynu wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi i miejscami parkingowymi. Planowana łączna powierzchnia magazynowa nowej części centrum logistycznego wyniesie około 8 tys. metrów kwadratowych.

– Celem rozbudowy centrum logistycznego Wittchen będzie obsługa dostaw towarów do rosnącej liczby lokalizacji handlowych spółki oraz wsparcie dalszej ekspansji zagranicznej zarówno w zakresie sieci salonów sprzedaży detalicznej, jak i sprzedaży realizowanej przez spółkę za pośrednictwem sklepów internetowych – poinformował Wittchen w komunikacie.

Szacunkowy łączny koszt inwestycji, zgodnie z otrzymaną ofertą, wyniesie 15,2 mln złotych netto plus między innymi koszty związane z jej wyposażeniem i zostanie sfinansowana ze środków własnych spółki oraz z kredytów bankowych. Warunkiem rozpoczęcia inwestycji jest wyrażenie zgody na jej realizację przez radę nadzorczą.

Wittchen współpracuje z Lidlem od czerwca 2016 r. Od tej pory zawarł z detalistą umowy na dostawy torebek i portfeli na łączną kwotę niemal 88,5 mln zł netto.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 2420 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.