Prezes polskiego Lidla awansował do zarządu centrali sieci

Maksymilian Braniecki, dotychczasowy prezes spółki Lidl Polska, dołączył do zarządu Lidl Stiftung & Co. KG. Od marca 2020 r. zastąpi go Włodzimierz Wlaźlak, dotychczasowy członek zarządu Lidl Polska.

Na zdjęciu: Maksymilian Braniecki

Braniecki od 1 stycznia 2020 r. odpowiada za sklepy Lidla w siedmiu państwach – w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, Słowenii, Rumunii i Bułgarii.

W komunikacie przekazanym pracownikom prezes dziękuje każdemu z pracowników Lidl Polska za codzienny wysiłek i zaangażowanie w pracę. "Mój awans zawdzięczam pracy każdego z was. Cieszę się, że będę reprezentował nasz kraj w zarządzie międzynarodowym".

Maksymilian Braniecki już od 17 lat związany jest z Lidlem. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu na najwyższych stanowiskach managerskich - w tym w spółkach Lidl Polska (prezes w latach 2015-2019) oraz Lidl Rumunia (prezes w latach 2012-2015). Jest absolwentem studiów MBA (Wyższa Szkoła Zarządzania w Warszawie – The Polish Open University).

Obecnie Lidl w Polsce ma 716 sklepów.

Włodzimierz Wlaźlak, nowy prezes Lidla w naszym kraju, też od 17 lat związany jest z Lidlem. Praktykę zdobywał w obszarach ekspansji oraz sprzedaży w Lidl Polska. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu regionalną spółką sprzedaży.

W ubiegłym roku czasowo zastępował członka zarządu spółki narodowej Lidl Niemcy. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz Justus-Liebig-Universität w Gießen.

 

Katarzyna Pierzchała 4355 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.