Do Lidla trafiły pomylone opakowania lodów Hӓagen-Dazs

Spółka Lidl ze względu na bezpieczeństwo konsumentów z alergią na gluten lub z jego nietolerancją podjęła decyzję o wycofaniu z rynku lodów Hӓagen-Dazs o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml, z datą minimalnej trwałości 11.06.2020 - poinformowała Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Jak podaje GIS, w wyniku pomyłki niektóre opakowania produktu zostały opatrzone etykietą od innego rodzaju lodów. Skutkiem tego jest błędna informacja dotycząca alergenów, a konkretnie brak deklaracji o obecności glutenu.

Klienci z alergią na gluten/nietolerancją glutenu nie powinni spożywać wycofywanego produktu ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem lodów Hӓagen-Dazs o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml.

Firma Lidl poinformowała GIS, że 10 stycznia br. otrzymała od producenta Bidfood Czech Republic s.r.o. informację o pomyłce i niezwłocznie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku lodów. Informacja dla klientów została zamieszczona zarówno na stronie internetowej Lidla, jak i w sklepach tej sieci handlowej. Lody w pomylonych opakowaniach można zwracać w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu z rynku.

 

 

Katarzyna Pierzchała 3702 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.