Biedronka zdrowo edukuje

W ramach programu "Celuj w zdrowie" dzieci sprawdzają składy produktów dostępnych w sklepach sieci pod kątem zdrowego odżywiania.

Pierwsza edycja rozpoczętego w październiku 2019 roku programu Fundacji Legii, którego partnerem jest Biedronka, osiągnęła właśnie półmetek.
 
To właśnie teraz uczniowie warszawskich szkół z Woli, Pragi i Śródmieścia udają się do sklepów Biedronka na specjalnie przygotowane lekcje w oparciu o przygotowane scenariusze z zadaniami do wypełnienia.
 
W trakcie specjalnie opracowanych zajęć w sklepach uczniowie mają możliwość w praktyce odbyć naukę czytania etykiet, przeanalizować skład produktów oraz sprawdzić zawartość tłuszczy czy cukrów w danym artykule. Dowiedzą się też, czym różni się sok od nektaru czy napoju. Specjaliści Biedronki - Świeżoznawcy są oczywiście do dyspozycji uczniów i nauczycieli w trakcie zajęć. Młodzi podopieczni będą mieli też możliwość naocznego sprawdzenia, jaka jest prawidłowa codzienna porcja warzyw i owoców.

Projekt „Celuj w Zdrowie” jest współfinansowany przez EFDN, Fundację UEFA, Fundację Legii oraz Biedronkę.

Joanna Hamdan 10960 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.