Niebezpieczne kubki w IKEI

Detalista wycofuje ze sprzedaży kubek podróżny Troligtvis. Powód? Niezgodność z wymogami sieci.

W komunikacie zamieszczonym na stronie biura prasowego IKEA czytamy, że sieć niedawno otrzymała wyniki badań wykazujące, że kubek podróżny może wydzielać ftalan dibutylu (DBP) w ilościach przekraczających ustalone limity.
 
W związku z tym, że już wiele lat temu IKEA podjęła decyzję o zakazie stosowania ftalanów w produktach przeznaczonych do kontaktu z żywnością, detalista wstrzymał sprzedaż kubka podróżnego na czas dochodzenia oraz testów, które mają na celu ustalenie pierwotnej przyczyny problemu. Dochodzenie wykazało, że problem może dotyczyć kubków oznaczonych "Made in India". IKEA wycofuje teraz kubki, pomimo niewielkiego ryzyka natychmiastowego wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych.
 
Dlatego IKEA apeluje do wszystkich klientów, którzy mają kubek podróżny Troligtvis oznaczony "Made in India", aby przestali go używać. Można go zwrócić w dowolnym sklepie stacjonarnym IKEA i otrzymać pełen zwrot pieniędzy. Dowód zakupu nie jest wymagany.
 
Kubek podróżny Troligtvis jest w sprzedaży od października 2019 r.
 
 
 
Joanna Hamdan 11235 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.