Tesco wspiera edukację żywieniową

Trwa 4. edycja programu "Od uprawy do potrawy" realizowanego przez detalistę.

Program "Od uprawy do potrawy" skierowany jest do szkół podstawowych oraz placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w całej Polsce, które zakładając Klub Niemarnowania, czyli grupę od 3 do 30 uczniów, promują idee niemarnowania żywności i tłumaczenie, z czym związany jest problem wyrzucania jedzenia.

Dodatkowo program gwarantuje zarejestrowanym poprzez stronę internetową nauczycielom nieodpłatne materiały edukacyjne, na bazie których mogą poprowadzić zajęcia. Seria 19 scenariuszy lekcji pozwala przeprowadzić zajęcia o niemarnowaniu żywności. Dodatkowo dzieci uczą się wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce, np. tworząc bank wymiany kanapek w szkole, czy też szyjąc woreczki na warzywa i owoce.

Dla klubowiczów została również stworzona planszowa gra edukacyjna "Zakupowe mistrzostwa", która ułatwia zakorzenienie dobrych nawyków zakupowych wśród najmłodszych.

Tegoroczna odsłona programu "Od uprawy do potrawy" wyróżnia się odświeżoną formułą oraz dodatkowym ogólnopolskim konkursem "Ratuję, nie marnuję", którego wyniki zostały ogłoszone 15 stycznia br. Spośród wszystkich zgłoszeń nagrodzone zostały 3 szkoły podstawowe: SP w Małkocinie, SP nr 2 w Błoniu oraz SP nr 25 w Bielsku-Białej.

Konkurs „Ratuję, nie marnuję” to zwieńczenie corocznych obchodów Światowego Dnia Żywności, które przypadają na 16 października. W ramach programu, Kluby Niemarnowania mogły zgłosić się do konkursu i zorganizować w dniach od 16 października do 15 listopada obchody Światowego Dnia Żywności. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu relacji z tego dnia.

Szczegóły na temat programu na www.oduprawydopotrawy.pl.

Joanna Hamdan 10481 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.