Polomarket inwestuje miliony w systemy SAP

Grupa Polomarket sfinalizowała zakup licencji i rozpoczęła wdrażanie systemu SAP S/4 HANA for Retail. Rozwiązanie to jest uznawane za najnowocześniejszy i najlepszy na świecie standard systemu dla dużych firm. Grupa przeznaczyła na nowe rozwiązania kilka milionów dolarów.

Integralnym elementem wdrożenia jest inwestycja w nowe serwerownie i backupy, wysoko wydajne serwery bazodanowe oraz aplikacyjne do przetwarzania danych, a także macierze do gromadzenia i archiwizowania danych.

W ramach projektu Grupa zmigruje z użytkowanego od ponad 10 lat SAP ERP na najnowszą generację systemu SAP S/4 HANA, oraz zainwestuje w nowy system do obsługi logistyki EWM (SAP Extended Warehouse Management), system transportowy TM (SAP Transportation Management), repozytorium danych CAR (SAP Customer Activity Repository), a także szynę integracyjną PO (SAP Process Orchestration).

Wdrożenie wszystkich systemów SAP zaplanowano na dwa lat, a Grupa na ten cel przeznacza kilka milionów dolarów.

Polomarket będzie pierwszą siecią FMCG w Polsce z tak dużą ilością wdrożonych modułów SAP. Dodatkowo Grupa finalizuje uruchomienie nowego systemu SAP HR wspierającego obszar kadrowo-płacowy, którego wdrożenie trwało 9 miesięcy.

Wprowadzenie SAP S/4 HANA for Retail jest kolejną bardzo dużą inwestycją Grupy Polomarket, która w połączeniu z budową trzeciego supernowoczesnego centrum logistycznego pozwolić na przyśpieszenie rozwoju sieci i zwiększy konkurencyjność marki Polomarket na rynku.

 

Katarzyna Pierzchała 3346 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.