Tylko u nas: EuroSpar ma kilka tysięcy klientów dziennie

Od otwarcia sklepu EuroSpar w Blue City notujemy bardzo wysokie obroty, kilka tysięcy klientów dziennie odwiedza naszą placówkę - mówi serwisowi HandelExtra.pl Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep Spar.

Na zdjęciu: na pierwszym planie Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep Spar; w tle Rob Philipson, członek zarządu Spar Group.

Sklep został otwarty 29 listopada ub.r. w stołecznym centrum handlowym Blue City, w miejscu supermarketu Piotr i Paweł, który notował jedne z największych obrotów w poznańskiej sieci i działał w tym miejscu od 2004 roku. Jest pierwszą placówką handlową nowego właściciela Piotra i Pawła – The Spar Group Ltd. z Republiki Południowej Afryki.

Operator zdecydował się na uruchomienie jednego ze swoich największych konceptów - Eurospar. W ciągu sześciu miesięcy sklep przeszedł gruntowną metamorfozę. Zmienił się nie tylko wystrój czy aranżacja półek, ale również otaczająca klientów przestrzeń.

Na zmniejszonej o 1 tys. mkw. (do 2,5 tys. mkw. sali sprzedaży) nowy operator sklepu wydzielił kawiarnię Bean Tree Caffe. To koncept, sprawdzony przez Spar Group w Republice Południowej Afryki, jest miejscem z bezpośrednim wejściem z galerii, z kawą, smoothies, kanapkami, panini, goframi, przekąskami słodkimi i słonymi. Nowością jest też stoisko włoskie z włoskimi produktami, importowanymi bezpośrednio od producentów.

Jest też dział z piwami rzemieślniczymi, rozlewanymi na miejscu prosto z beczek. Wielu klientów ucieszy zapewne rozbudowany dział z daniami gotowymi „Kuchnia Polki” oraz tzw. strefa gorąca z daniami na ciepło, barem sałatkowym i surówkowym oraz przekąskami antipasi i oliwkami. Jest też piekarnia, która serwuje nie tylko pieczywo prosto z pieca, ale też ciasta i torty. Wydzielono ponadto dział z produktami dla wegan i wegetarian.

Grudzień to jeden z najlepszych miesięcy dla handlu. Zapytaliśmy więc operatora, jak w tym czasie poradził sobie nowootwarty Eurospar. - Od otwarcia sklepu EuroSpar w Blue City notujemy bardzo wysokie obroty, kilka tysięcy klientów dziennie odwiedza naszą placówkę – powiedział nam Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep Spar. - Świetnie sprawdza się sprzedaż produktów oferowanych w zupełnie nowym koncepcie na rynku w Polsce, czyli Bean Tree Cafè. Rewelacyjna jest też sprzedaż wędlin, ryb i alkoholi, zarówno polskich, jak i włoskich - wymienia.

Dodaje, że szczególne zainteresowanie ze strony klientów, a zarazem duży sukces w sprzedaży, odnotowała ponadto nowa oferowana kategoria „ready to eat” i „ready to go”.

- Klienci doceniają też szeroki asortyment w strefie zdrowej żywności. Hitem był zaś ekspres do kawy w promocyjnej cenie wraz z kapsułkami, które ulegają procesowi kompostowania (biokapsułki) – zauważa Tomasz Syller.

Jego zdaniem atutem nowego sklepu Spar są dotychczasowe zalety placówki w Blue City, czyli kwestie, w których Piotr i Paweł wyróżniał się. - Wzmocniliśmy dział świeżej żywności, wprowadziliśmy nowy układ stoiska z włoskimi wędlinami, które zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem – mówi nam dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep Spar.

Dotarły do niego głosy, że największym zaskoczeniem dla klientów były bardzo atrakcyjne ceny produktów. - Tym samym od początku pokazaliśmy, że marka Spar jest wyjątkowa i dobrze wpisuje się w rynek polski jako przyjazny sklep, idealny do codziennych oraz dużych zakupów – podsumowuje Syller, który potwierdza, że kolejne placówki przygotowują się już do otwarcia. Na razie nie ujawnia kiedy i gdzie. - Będziemy na bieżąco ogłaszać nowe otwarcia – zapowiada.

Więcej o sklepie EuroSpar w Blue City jest tutaj.

Katarzyna Pierzchała 3346 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.