Jolanta Bivainytė prezeską Maxima Grupė

Zarząd Maxima Grupė powołał w grudniu ub.r. Jolantę Bivainytė, dotychczasową CEO spółki, na stanowisko prezesa zarządu Grupy.

Jolanta Bivainytė pracuje w grupie Vilniaus Prekyba od 1992 r. W tym czasie zajmowała różne stanowiska kierownicze w różnych spółkach grupy. Od maja 2019 r. była dyrektorka generalną Grupy.

Zarząd Maxima Grupė kształtuje się obecnie następująco: Jolanta Bivainytė, CEO Maxima Grupė, Kristina Meidė, CEO Maxima LT, Andris Vilcmeiers, CEO Maxima Latvija, Jurgita Šlekytė, szef HR Maxima Grupė, Arūnas Zimnickas, CEO Emperia Holding SA, Edvinas Volkas, CEO Maxima Eesti, Vitalij Rakovski, CFO Maxima Grupė i Vilma Drulienė, CEO Maxima International Sourcing i CCO Maxima LT.

Litewska Maxima Grupė w 2018 r. kupiła polską sieć handlową Stokrotka, która w 2019 r. świętowała swoje 25-lecie. Obecnie zrzesza ok. 640 placówek

 

Katarzyna Pierzchała 3548 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.