Zarząd Polomarketu znów w poprzednim składzie

Od 8 stycznia do zarządu Polomarket wracają trzej byli członkowie od wielu lat związani z siecią. Ich powrót jest konsekwencją zakończonego w grudniu sporu korporacyjnego w spółce, który był bezpośrednim powodem złożenia przez nich przed rokiem rezygnacji z pełnionych funkcji.

Tym samym do prezesa zarządu Marcina Sowy dołączają: Jarosław Brudnicki odpowiedzialny za zakupy i marketing, Bartosz Pietruszka - sprzedaż i logistyka oraz Anita Tołysz - administracja i compliance.

Obecny skład zarządu będzie odpowiedzialny za realizację nowej zrewidowanej strategii sieci, która wobec nowych okoliczności prawno-organizacyjnych w Grupie Polomarket zostanie zakomunikowana w najbliższych tygodniach.

Jak na razie wiadomo jedynie tyle, że w połowie grudnia ub.r. spór w Polomarkecie został zakończony. Wspólnicy sieci doszli do porozumienia, na mocy którego podpisana została umowa odkupu przez spółkę udziałów od 40% udziałowców.

Porozumienie ma zakończyć definitywnie wieloletnie wewnętrzne spory prawne w spółce.

- Nowy stan prawny w istotnej mierze zmieni sposób funkcjonowania spółki oraz całej Grupy Polomarket, a przede wszystkim umożliwi nowe perspektywy rozwoju - czytamy w nadesłanym przez firmę komunikacie.

W ciągu ostatnich czterech lat firma dokonała wielu zmian w obszarach asortymentu, marki własnej, wzmocniła kategorię artykułów świeżych oraz przeorganizowała salę sprzedaży. Dopracowanie konceptu i modelu biznesowego sukcesywnie przynosi wymierne efekty. Rok 2019 jest dla Polomarketu rekordowym pod względem sprzedaży i rentowności, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej płynności.

W planach jest przyspieszenie rozwoju poprzez zwiększenie liczby otwarć nowych placówek. Sieć sukcesywnie remontuje również wszystkie swoje sklepy.

Grupa Polomarket to największa polska sieć supermarketów, którą tworzą spółki detaliczne prowadzące sklepy. W jej skład wchodzi również spółka logistyczna. Firma zaczynała w 1997 roku od 27 sklepów. Dziś jest to już ponad 280 placówek na terenie całej Polski i prawie 2,5 mld obrotu netto rocznie. Grupa Polomarket jest pracodawcą dającym zatrudnienie ponad 6300 osobom.

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 3584 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.